Webnoviny - Rôzne

Tešte sa na teplý víkend: Teploty preskočia cez dvadsiatku aj v Poprade

Konečne je to tu! Už v závere týždňa a cez víkend zažijeme jarné počasie aj u nás. Teploty sa cez víkend majú podľa meteorológov na niektorých miestach Slovenska vyšvihnúť až k tropickej tridsiatke. Pozrite si, čo nás čaká...

Koncom týždňa sa konečne môžeme tešiť na príjemné letné teploty. Počasie ovplyvní tlaková výš nad východnou Európou. Po jej zadnej strane začne od juhu prúdiť na naše územie teplý a suchý vzduch. „Od štvrtka do nedele očakávame jasné až polojasné počasie, zrána ojedinele hmlisto,“ uviedol meteorológ zo Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu Norbert Polčák.

Minimálna nočná teplota vzduchu bude klesať vo štvrtok na +7 až +2 stupne, na juhozápade okolo 9 stupňov Celzia. V piatok v noci sa oteplí na 10 až 5 stupňov Celzia, cez víkend na 12 až 7 stupňov Celzia.

Maximálna denná teplota vzduchu vystúpi vo štvrtok na 19 až 24 stupňov, na severe okolo 17 stupňov Celzia. V ďalších dňoch sa bude otepľovať, v piatok na 22 až 27 stupňnov Celzia, v sobotu na 23 až 28 stupňov Celzia a v nedeľu na 24 až 29 stupňov Celzia.

Apríl svojou premenlivosťou počasia nezaostal za očakávaniami. Rekordy teplotných maxím 4. a 5. apríla, keď teplota vzduchu dosiahla hodnotu letného dňa (25 stupňov Celzia v Podhájskej, 4. apríla 2012), vystriedali v priebehu piatich dní rekordy teplotných miním.

Meteorológovia namerali 10. apríla ráno od +1 do –10 stupňov, pričom aj v nížinách klesala teplota vzduchu v niektorých lokalitách na –6 stupňov Celzia a 5 cm nad povrchom boli hodnoty ešte nižšie, a to od –2 do –12 stupňov Celzia. Nechýbali ani snehové vločky či dažďové kvapky. Ak niekomu chýbalo v apríli súvislejšie obdobie s teplými dňami, dočká sa v závere tohto týždňa. Očakávajú sa maximálne teploty vzduchu na hranici dlhodobých rekordov.

[color=#ff0000]­[size=15]AKTU­ÁLNY VÝVOJ POČASIA V POPRADE [link=http://www­.poprad24.sk/we­ather.php]NÁJ­DETE TU![/link][/si­ze][/color]

poprad24.sk/web­noviny

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM