Kultúra

Tip do kina: Životný príbeh Paula Coelha prichádza na veľké plátna

Paulo Coelho je jedným z najznámejších spisovateľov všetkých dôb. Flirtoval so smrťou, unikol z hranice, za ktorou je už len šialenstvo, experimentoval s drogami, prežil muky, trpel a radoval sa z lásky, ... a nikdy sa nevzdal svojho najväčšieho sna: triumfovať ako spisovateľ.

Ilustračný obrázok k článku Tip do kina: Životný príbeh Paula Coelha prichádza na veľké plátna
Zdroj: Dnes24.sk

Na celom svete sa predalo cez 165 miliónov výtlačkov jeho kníh. Jeho životný príbeh s názvom Pútnik – Najlepší príbeh Paula Coelha môžete vidieť v slovenských kinách od 2.júla.

Rebelskú mladosť prežil v Brazílii v 60. a 70. rokoch, teda v čase stojacom medzi dobrom a zlom. Nepochopený chlapec a rebelujúci mladík sa zmenil na muža, ktorý si ide za svojim snom: stáť sa slávnym a uznávaným spisovateľom. Film Pútnik – Najlepší príbeh Paula Coelha hovorí o úžasnej životnej ceste Paula Coelha, na konci ktorej sa stal rozprávačom príbehu, ktorý fascinuje milióny čitateľov.

Hlavným zdrojom inšpirácie pre romány Paula Coelha je jeho vlastný život. Autor knihy Pútnik z Compostely (Mágov denník) a Alchymista, je bezpochybne celosvetovou celebritou, ale len málokto vie, že príbeh jeho života je lepší ako fikcia.

Coelhove romány boli preložené do 80-tich jazykov a publikované vo viac ako 150-tich krajinách. Ale jeho dospievanie nebolo tak priamočiare a ľahké ako súhrn jeho spisovateľských úspechov. Coelhova mladícka bilancia by znela: pokus o samovraždu, tri pobyty v ústave pre duševne chorých a tvrdé strety vo všetkých predstaviteľných konfliktoch.

Tip do kina: Životný príbeh Paula Coelha na veľkých plátnach + SÚŤAŽ
12
Galéria
Tip do kina: Životný príbeh Paula Coelha na veľkých plátnach + SÚŤAŽ
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM