Iné športy

Tisíc karatistov v Budapešti: Zlato pre Popradčanku Barboru Glatzovú

V metropole našich južných susedov sa cez víkend 17.-18. septembra stretlo bezmála tisíc karatistov z tridsiatich štátov na 19. ročníku Budapest open.

Ilustračný obrázok k článku Tisíc karatistov v Budapešti: Zlato pre Popradčanku Barboru Glatzovú

Tradične kvalitne obsadený turnaj aj tento rok predpovedal množstvo skvelých zápasov. Karate klub Shihan Poprad z Budapešti priniesol dva cenné kovy. Sobota patrila juniorským a seniorským kategóriám. V kategórií športového zápasu kumite junioriek nad 59kg sa v sobotu predstavila ešte kadetka Monika Pekarčíková. Medzi staršími pretekárkami sa jej však nepodarilo postúpiť z eliminačných bo­jov.

V nedeľu boli na programe žiacke a kadetské kategórie. V súbornom cvičení kata nastúpili súrodenci Bednarčíkovci. Lepšie sa darilo Simone, ktorej medzi staršími žiačkami ušlo finále len o vlások. V zápase o bronz sa jej však nedarilo a skončila hneď za medailovými priečkami. Samuel skončil medzi kadetmi v eliminačných bojoch.

Veronika Jalowiczorová 3. miesto Kumite ml. žiačky do 30kg / Foto: Shihan Poprad

V športovom zápase kumite sa ako prvé predstavili mladšie žiačky. Veronika Jalowiczorová v kategórií do 30kg skončila bronzová. Zlato pre popradské farby vybojovala Barbora Glatzová, keď v kategórií nad 30kg nenašla premožiteľku.

Obidve ešte skúšali šťastie aj medzi staršími žiačkami do 34kg. Veronika skončila v eliminačných bojoch a Barbora sa dostala do semifinále, kde ju tesná prehra odsunula do bojov o bronz. Tu svoj duel ale taktiež prehrala a skončila hneď za medailovými priečkami.

Svoj debut na väčších súťažiach prežil Martin Stříž, ktorý sa medzi staršími žiakmi do 36kg síce dostal do repasážnych zápasov o bronz, avšak do boja o medailu sa nedostal. Filip Chudík medzi staršími žiakmi nad 40kg skončil v eliminácií, rovnako ako Marko Jalowiczor medzi mladšími kadetmi do 50kg. Igor Hauser skončil medzi kadetmi do 52kg vo štvrťfinále. Štvrťfinále sa stalo osudným aj Monike Pekarčíkovej medzi kadetkami nad 54kg.