Pavol Hrabovský Rôzne

TOP 10 podujatí v Poprade: Október prináša farmárske trhy i hity Adama Ďuricu

Október bude v Poprade bohatý na viaceré podujatia. Vybrali sme desať najlákavejších, pri ktorých si môžete oddýchnuť, ochutnať gastronómiu či zabaviť sa.

Ilustračný obrázok k článku TOP 10 podujatí v Poprade: Október prináša farmárske trhy i hity Adama Ďuricu
Zdroj: Pixabay.com

Farmárske trhy

3. – 5. október od 8:00 hod., Námestie svätého Egídia

Už tento štvrtok prichádzajú do Popradu farmárske trhy, kde si môžete vybrať zo širokej škály domácich produktov. Samozrejme nebudú chýbať rôzne zdravé maškrty ani 100% bioprodukty, to všetko zo slovenskej produkcie.

Športová olympiáda mládeže mesta Poprad

4. október o 9:00 hod., Aquacity Poprad

Jubilejný 25. ročník športovej olympiády bude slávnostne zahájený prvou disciplínou – plaveckým pretekom. Príďte podporiť mladých olympionikov, ktorých čaká prvá etapa na ich ceste za zlatom. Plávanie je zaradené do zimnej časti športovej olympiády. Po plaveckých pretekoch, v rámci olympiády, predvedú nádejní športovci svoje zručnosti aj v ďalších disciplínach akými sú: bowling, lyžovanie, snowboarding, sánkovanie, beh na lyžiach alebo short track.

Samey – XYZ Tour 2019

5. október o 21:30 hod., Rock Fabric

Po úspešnej Rockstar Steez pt.1& pt. 2 sa Samey vracia na tour k novému albumu XYZ. Tešiť sa môžete na všetky obľúbené hity okorenené o novinky z albumu a poriadnu zábavu, ktorú táto udalosť sľubuje.

7EDEM bez záruky

6. október o 19:00 hod., Dom kultúry

V populárnej talk show známej z televíznych obrazoviek sa predvedú známi glosátori – Elena Vacvalová, Oľga Feldeková, Boris Farkaš a Milan Lasica. Nenechajte si ujsť vtipné postrehy z prostredia domoviny a trefné glosy na všetko, čo prináša sám život.

Silné Reči

7. október o 19:00 hod., Cinemax Poprad

Stand-up zoskupenie Silné Reči prichádza do Popradu. V popradskom zoskupení sa predstavia: Jano Gordulič, Tomáš Hudák, Jakub Zitron Ťapák a Matej Makovický. Nenechajte si ujsť večer najlepšej stand-up comedy show na Slovensku.

Tereza a jej hostia

17. október o 18:00 hod., Dom kultúry

Husľový orchester Tereza a jej deti vám prináša ukážku ich činorodej činnosti. Vystúpia súčasní aj bývalí žiaci zo ZUŠ na ul. Štefánikovej v Poprade. Okrem nich sa na pódiu objavia aj spoluúčinkujúci hostia: Lucia Lovášová, Laco Ďateľ, Róbert Hruška a Peter Čapó.

2. ročník Podtatranského orieška

19. október o 9:00 hod., Výcvikový areál pre psov Canislog

Výstava psov bez preukazu pôvodu a krížencov sa vracia vo svojom druhom ročníku. Prihlásení miláčikovia budú súťažiť v štyroch kategóriách: Štence, Dospelý pes, Veterán a Najkrajší útulkáč. Okrem súťaže o vecné ceny sa môžete tešiť na sprievodný program, stánky s občerstvením, ale aj s potrebami pre psov a majiteľov.

Hanička a Murko

20. október o 10:00 hod., Dom kultúry

Pre tých najmenších prichádza do mesta predstavenie Haničky a Murka. Tí vyrážajú na jesenné turné k novému cd: „Pesničky pre škôlkarov 2“. Predstavenie kombinuje živý, dynamický koncert a bábkové divadlo. Šou plná hudby, zábavy a prekvapení môže byť príjemným zážitkom pre malých aj veľkých.

For You – acapella vocal group

23. október o 18:00 hod., Dom kultúry

Súbor piatich mladých ľudí, ktorí bez použitia hudobných nástrojov interpretujú svetové aj domáce skladby. Na koncerte zaznejú aj skladby z ich vlastnej produkcie. Opakovaná šnúra podujatí a koncertov, na ktorých pravidelne vystupujú ukazuje, že ide o naozaj kvalitné zoskupenie. Vystúpenie je súčasťou festivalu Popradská hudobná jeseň. Príďte si aj vy vychutnať jedinečný koncert v ktorom hrajú ľudia, ktorých jediným nástrojom je ich hlas.

Adam Ďurica a Hostia

28. október o 19:00 hod., Dom kultúry

Turné Adama Ďuricu pokračuje v Poprade. Nenechajte si ujsť akustickú podobu všetkých obľúbených skladieb a ich prerod na novú podobu, ktorú ste doteraz ešte nepočuli. Rovnako ako aj v ostatných mestách, tak aj v Poprade na vás čaká prekvapenie v podobe špeciálnych hostí.

V priloženej galérii si môžete pozrieť karatistky z klubu Shihan Poprad a ich úspešnú cestu za cennými kovmi.

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

FOTO: V obrazoch z 1. kola Slovenského pohára v Košiciach  a z Budapest Open
5
Galéria
Zdroj: Shihan Poprad

Rýchle správy

Najčítanejšie