Martin Sýkora Rôzne

Tradičný splav rieky Poprad: Vodáci začínajú už dnes

Rieka Poprad bude pokorená veslami vodákov už po 27. krát. Lode s posádkami zaznamenajú opäť medzinárodnú účasť, na vodákov čakajú desiatky kilometrov.

Ilustračný obrázok k článku Tradičný splav rieky Poprad: Vodáci začínajú už dnes
Zdroj: Dnes24.sk

Slováci, Česi, Poliaci a Američania budú oddnes do nedele 3. júla splavovať rieku Poprad v rámci 27. ročníka Medzinárodného rodinného splavu. Oproti minulým rokom sa 88 kilometrov (km) dlhá trať rozdelila na štyri časti. Ako pre Organizátorka splavu Alena Hriňáková z Centra voľného času v Starej Ľubovni uviedla, že rieka sa splavuje za každého počasia.

„Rieka sa od tohto roku nesplavuje na tri etapy, ale na štyri, pretože posledná bola príliš dlhá. Prvú etapu splavujeme dnes zo Starej Ľubovne do obce Čirč a má 25 km. Druhá časť sa pôjde v piatok z Čirča do Malého Lipníka a je dlhá 21 km. V sobotu budeme splavovať 23 km dlhú trasu z Malého Lipníka do poľskej Piwnicznej a posledná etapa povedie do Starého Saczu a má 19 km,“ vysvetlila organizátorka splavu.

Tento rok sa na splave zúčastní 142 vodákov, pričom zhodne 55 je ich zo Slovenska a Poľska, 28 ich prišlo z Česka a štyria sú z americkej Floridy. Ako uviedla organizátorka, tak tento rok sa riekou Poprad splaví 68 nováčikov, pričom najstarším bude 70-ročný Poliak a najmladším český čoskoro štvorročný chlapec.*** „Splav sa nesie aj tento rok v znamení motta Maj úctu k duši svojho dieťaťa a venovaný je rodinnému porozumeniu,“*** uviedla Hriňáková. Po rieke Poprad sa budú účastníci plaviť na kajakoch, kanoe, ale aj na nafukovacích člnoch.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM