Správy

Tragédia na Myjave vyvoláva otázniky: Aké opatrenia zavedie Poprad?

Obrovská tragédia, ktorá zasiahla Slovensko, zároveň vyvolala vlnu otázok. Zisťovali sme preto, ako je to s bezpečnosťou zastávok u nás.

Ilustračný obrázok k článku Tragédia na Myjave vyvoláva otázniky: Aké opatrenia zavedie Poprad?
6
Galéria

V stredu 5. februára v dopoludňajších hodinách prišlo v meste Myjava na Staromyjavskej ulici k tragédii, keď počas zlých poveternostných podmienok sa prevrátila autobusová zastávka na rodinu. Staršie 4-ročné dievčatko zomrelo a jej mladší 2-ročný braček bojuje v nemocnici o život. Polícia už začala trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia a trestného činu ublíženia na zdraví.

V Myjave neskoro

Mesto Myjava okamžite prijalo opatrenia, aby sa preverili a minimalizovali ďalšie riziká. „V meste sme okamžite začali s kontrolou, v ktorej pokračujeme. Kontrolované sú všetky podobné zariadenia, rôzne prístrešky, autobusové zastávky, kontajnerové stojiská, stromy, reklamné pútače a podobne. Budeme aj naďalej robiť všetko pre to, aby sa už takáto situácia neopakovala,“ informoval o tom primátor Pavel Halabrín.

Takto reaguje Poprad

Mesto Poprad plánuje v priebehu tohto roka (cca v letných mesiacoch) kompletnú výmenu jestvujúcich prístreškov na autobusových zastávkach ako aj umiestnenie nových prístreškov tam, kde momentálne absentujú,“ informuje Branislav Daniel, vedúci oddelenia územného plánu a dopravy z popradskej radnice.

Hovorca Združenia miest a obcí Slovenska Michal Kaliňák konštatoval, že autobusové zastávky nemusia automaticky patriť mestu alebo obci. „V každom prípade ale každá zastávka má svojho majiteľa a ten je povinný zabezpečovať správu takéhoto zariadenia,“ pripojil.

Je to povinnosť zo zákona

Mesto je podľa neho povinné sa o svoj majetok starať, chrániť ho, zveľaďovať a zhodnocovať. „Preto aj v rámci plánu bežnej údržby priebežne kontroluje stav svojho majetku aj mobiliáru – čiže aj zastávok. Poslanci v rámci rozpočtu vyčleňujú financie na údržbu, odstraňovanie havarijného stavu a bežný servis,“ vysvetlil Kaliňák.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: TASR
Tragédia v Myjave
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie