Tragédia pri Prešove: Haváriu vrtuľníka neprežil jeden človek

PriPrešove havaroval malý vrtuľník, podľa záchranárov udalosť neprežil pilot. Na mieste zasahujú hasiči, zdravotná záchranná služba a polícia.

Peter Handzuš

Pred 19.00 h havaroval v sobotu pri Prešove malý vrtuľník. Vo vnútri bola jedna osoba, ktorá utrpela zranenia nezlučiteľné so životom. Informoval o tom operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove.

Podľa jeho ďalších slov došlo k nehode v katastri mesta Veľký Šariš, časť Kanaš. Na mieste zasahujú hasiči, zdravotná záchranná služba a polícia. „Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že vrtuľník sa pravdepodobne zamotal do drôtov, čo spôsobilo jeho následný pád,“ priblížila okolnosti Katarína Križanová z Prezídia HaZZ.

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, išlo o civilný vrtuľník, v ktorom bol pilot z Prešova. „Na miesto boli prizvané aj zložky Leteckého a námorného vyšetrovacieho útvaru. Zo strany polície to má vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva PZ v Prešove a pravdepodobne začne stíhanie pre trestný čin usmrtenia,“ doplnila s tým, že presná príčina i okolnosti sú v štádiu vyšetrovania. Pozrite si video z miesta nešťastia:

Zdroj: Dnes24.sk

Kolízia vrtuľníka s elektrickým vedením spôsobila približne o 18:40 h aj hromadné výpadky v distribúcii elektriny. „Najviac zasiahnuté lokality sú Prešov, Bardejov, Svidník, Stropkov,“ informovala Andrea Vlková z Východoslovenskej distribučnej, a.s. (VSD).

K 20:30 h evidujú vyše 55000 odberných miest bez elektriny. „Pohotovostné zložky VSD okamžite vyrazili do terénu. Vzhľadom na príčinu výpadku nie je aktuálne možné presne odhadnúť čas znovuzásobenia zasiahnutej časti distribučného územia,“ dodala s tým, že spoločnosť aktívne spolupracuje pri vyšetrení nešťastia.

Zdroj: TASR