Peter Handzuš Krimi

Tragická dopravná nehoda za Popradom: Spolujazdec (†12) neprežil zrážku dvoch áut

K dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes dopoludnia na ceste z Popradu smerom na obec Hozelec, boli privolaní aj leteckí záchranári z Popradu.

Ilustračný obrázok k článku Tragická dopravná nehoda za Popradom: Spolujazdec (†12) neprežil zrážku dvoch áut
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Po čelenej zrážke dvoch osobných áut sa na mieste nachádzali traja zranení účastníci nehody. Spolujazdec jedného z nich utrpel rozsiahle poranenia viacerých častí tela. „Aj napriek snahe záchranárov, ktorí sa ho snažili na mieste oživiť, rozsiahly zraneniam napokon podľahol. Posádka sa, žiaľ, vrátila na svoju základňu bez pacienta,“ informovala hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková.

Jeden vodič bol ľahko zranený, druhý utrpel ťažšie poranenia. Obaja ostali v starostlivosti privolaných pozemných záchranárov, ktorí ich transportovali do popradskej nemocnice.

„Podľa predbežných zistení vodič Corvetty prešiel do protismeru a zrazil sa s oproti idúcim osobným autom Hyunday. Pri nehode utrpel 12-ročný spolujazdec z obce Brestov z Corvetty ťažké zranenia, ktorým podľahol. Zranenia utrpeli aj obidvaja vodiči,“ uviedol pre Poprad 24 krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

Okolnosti a presné príčiny dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. Popradský vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a ublíženia na zdraví.

Tragická dopravná nehoda za Popradom: Spolujazdec neprežil zrážku dvoch áut
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie