Krimi

Tragická nočná nehoda: O život prišla Lenka (†21) z Kežmarku, vodič nafúkal, FOTO

Podľa informácií polície v noci zo štvrtka na piatok opäť zbytočne vyhasol mladý ľudský život.

Ilustračný obrázok k článku Tragická nočná nehoda: O život prišla Lenka (†21) z Kežmarku, vodič nafúkal, FOTO
3
Galéria
Zdroj: KRPZ Prešov

Na ceste III. triedy medzi obcami Spišská Belá a Križová Ves došlo 20 minút pred treťou hodinou ráno dnešného dňa (12.4.) k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život 21-ročnej Kežmarčanky Lenky. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

„27-ročný Radoslav, vodič osobného motorového vozidla zn. Škoda Felícia z doposiaľ nezistených príčin narazil do stromu. V aute boli ďalší traja ľudia a to 27-ročný Slavomír, 23-ročná Mária a 21-ročná Lenka,“ vysvetlila Ligdayová s tým, že okrem Lenky všetci pochádzali zo Spišskej Belej.

Ako policajná hovorkyňa ďalej uviedla, Lenka pri nehode utrpela zranenia, ktorým neskôr podľahla. Ostatní účastníci nehody boli zranení. „Alarmujúci na tejto tragickej udalosti je fakt, že vodič bol podrobený dychovej skúške, ktorá bola pozitívna, dosiahla hodnotu 1,92 promile,“ skonštatovala Ligdayová a dodala, že vodič bol zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia.

Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Kežmarku, ktorý začal trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. Okolnosti dopravnej nehody, jej presná príčina i miera zavinenia budú predmetom ďalšieho vyšetrovania.

„Stále a opakovane apelujeme na vodičov k serióznemu prístupu k šoférovaniu. Nezabúdajme, že alkohol za volant nepatrí,“ zdôrazňuje policajná hovorkyňa.

Zdroj: KRPZ Prešov
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM