Trenčín zdolal Poprad futbalovo 1:0

Málo vídaný výsledok

Trenčín 12. septembra (TASR) –

Dukla Trenčín – HK Poprad 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 36. Pardavý. Rozhodovali: R. Müllner – Stano a Šefčík, vylúčení: 4:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, bez striedania, 1840 divákov.

Obojstranne vyrovnaný hokej s malým počtom gólových šancí divákov nenadchol. Domáci boli síce aktívnejší, ale Podtatranci dobre zabezpečenou obranou stačili priestor pred Melicherčíkom ubrániť. Dukla nevyužila ani úvodnú presilovku. V druhej tretine aktívnejšie poňatie prevládalo na strane hostí, umocnené aj presilovkou o dvoch hráčov, Murín však nedal nikomu šancu. Stretnutie tak vstúpilo do svojej druhej polovice za bezgólového stavu. V druhej časti 2. tretiny prevzali iniciatívu domáci, a keď bol v 34. minúte vylúčený Jasečko, elitný strelec Dukly Ján Pardavý početnú prevahu využil na vedúci gól. Po 39. minúte začal hrať presilovku Poprad, ale do konca tretiny sa stav stretnutia už nezmenil, i keď gólovú šancu mal Rataj. Hokej bol v záverečnej časti opatrný, s viacerými šancami pre Duklu. Popradčania uplatňovali vyčkávaciu taktiku, a tak obaja súperi čakali na chybu protivníka. Teoreticky sa jej dopustila v 56. minúte Dukla, keď za seknutie išiel na trestnú lavicu Hlavačka, ale Popradčania početnú prevahu nevyužili. V čase 59:20 si vybrali oddychový čas a pri vhadzovaní pri trenčianskej bráne odvolali brankára. Napriek tomu sa na výsledku už nič nezmenilo a Trenčania dosiahli jednogólové víťazstvo.

Dušan Gregor, tréner Trenčína: „Ďakujem samozrejme za výkon svojim hráčom. Poprad dôsledne bránil, čo bolo ťažko využiť na väčší gólový rozdiel. Tri body beriem aj za tohto stavu.“

Ján Jaško, tréner Popradu: „Naša vyčkávacia taktika nevyšla hlave v druhej tretine, keď sme gól nedali, ale inkasovali. Našou veľkou prekážkou bol Murín. V závere stretnutia nám chýbalo trochu šťastia na vyrovnanie.“