Peter Handzuš Basketbal

Tréner Skočovski si servítku pred ústa nekládol: Zápas bol z našej strany pod úroveň

Po výhre nad Slovanom Bratislava odohrali basketbalistky BAM Poprad ďalší domáci zápas v stredu. Ich súperkami boli dievčatá z Banskej Bystrice.

Ilustračný obrázok k článku Tréner Skočovski si servítku pred ústa nekládol: Zápas bol z našej strany pod úroveň
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Zápas to mal byť z tých ľahších, na posilnenie psychiky pred zápasmi s tímami z hornej polovice tabuľky. Hoci ešte Popradčanky v polovici druhej štvrtiny vyhrávali nad Banskou Bystricou o 19 bodov, výkon domácich basketbalistiek divákov ničím nenadchol a aj súperkam naznačil, že majú šancu uhrať dobrý výsledok. Hráčky ŠKP sa chopili šance a poľahky naklonili misky váh na svoju stranu. V závere stretnutia ešte Poprad na mladý tím hostí zatlačil , ale pre nepresnú streľbu už výsledok zvrátiť nedokázal.

„Ťažko sa hovorí hocičo. Dnešný zápas bol pod úroveň z našej strany. Ani ten náskok, ktorý sme mali na začiatku, nesvedčil o našej dobrej hre. Dávali sme nejakým spôsobom koše a súper ich na druhej strane nedával. Akonáhle mal súper väčšiu istotu, išlo to s nami dole vodou. Som nespokojný s profíkmi, ktorí sú tu v klube a prišli Poprad posilniť. Ich výkon si absolútne nezaslúži podporu diváka, ktorého tu chceme dostať. Takže musia sa zamyslieť, či sa takýmto prístupom a hrou dostaneme na basketbalovú mapu, ako chceme,“ otvorene po zápase povedal rozčarovaný tréner BAM Poprad Igor Skočovski.

Popradčanky dostali lekciu od tímu, ktorý je mladší a nemá v kádri ani veľa skúsených hráčok. Podľa domáceho trénera bola rekacia domácich hráčok nemasná-neslaná. „Celý zápas sme sa len ťahali a na konci to vyvrcholilo tým, že sme nevedeli trafiť kôš a bohužiaľ sme prehrali,“ pokračoval tréner a dodal: „Ak chceme hrať seriózny basketbal s hráčkami, ktoré máme, ktoré nás prišli posilniť, tak od nich žiadam maximálnu zodpovednosť a disciplínu. A tá zodpovednosť a disciplína tam nebola.“ Tréner si chce s hráčkami sadnúť a zistiť, či majú skutočný záujem o pôsobenie v popradskom klube.

Basketbalistky BAM Poprad teraz čakajú ťažké zápasy proti silným súperom. Už v sobotu sa stretnú s Good Angels Košice a potom ich kavality preverí aj Šamorín. Obidva zápasy odohrajú Popradčanky v domácej Aréne Poprad. „Po dnešnom výkone od týchto zápasov nemôžeme očakávať nič. Musíme hrať o šyristo percent lepšie, aby sme mali aspoň aký-taký výkon na palubovke, ale ružovo to nevidím,“ skonštatoval na záver Igor Skočovski.

Prestávku spríjemnili divákom najmenšie dievčatá z prípravky BAM Poprad, ktoré na palubovke predviedli, čo všetko už s basketbalovou loptou dokážu.

BAM Poprad – ŠKP 08 Banská Bystrica 43:48 (13:5, 13:13, 8:13, 9:17)
Najviac bodov: Pavlendová 9, Jacková 8, Hadačová a Kudličková po 7 – Moravčíková 10, Mištíková a Jelenčíková po 9

BAM Poprad - ŠKP 08 Banská Bystrica 43:48
40
Galéria
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM