Správy Samospráva

Tréningová hala už mala byť hotová: Realizátor určil nový termín, FOTO

Výstavba novej tréningovej haly v Poprade sa blíži do finále.

Ilustračný obrázok k článku Tréningová hala už mala byť hotová: Realizátor určil nový termín, FOTO
8
Galéria

Momentálne na stavbe prebiehajú dokončovacie práce na obklade a zateplení fasády, na elektrických a slaboprúdových rozvodoch, ako i na vzduchotechnike. Informovala o tom radnica na sociálnej sieti s tým, že stavebné práce prebiehajú i v šatniach, na budúcej tribúne aj pod ňou.

Už mala byť hotová

Realizácia projektu sa o čosi predĺžila, pôvodne mala byť hala v skúšobnej prevádzke koncom minulého roka. Podľa dodatku k zmluve, ktorý tento týždeň podpísalo vedenie mesta, je ukončenie stavebných prác naplánované na marec a kolaudácia by mala prebehnúť o mesiac neskôr. Zhotoviteľ prisľúbil, že 1. mája nový športový stánok slávnostne sprístupnia verejnosti.

Komplikácie a problémy spôsobili oneskorené dodávky hlavne materiálov, ale, samozrejme, vypadávali nám aj ľudia, takže sa to celé predĺžilo. Spôsobila to pandémia," zdôvodnil zdržanie oblastný riaditeľ firmy Metrostav Martin Müller. Dodal, že momentálne sa čaká na dodávku svietidiel, ktoré budú umiestnené nad ľadovou plochou. Mali by prísť v druhej polovici budúceho týždňa. Na ploche je potrebné osadiť mantinely, ale až po ukončení procesu osvetlenia plochy. Realizovať sa budú i zábradlia a podlahové krytiny na tribúne.

Moderná stavba

Krytá tréningová hala vzniká ako prístavba k vedľa stojacemu zimnému štadiónu zo severovýchodnej strany. Po ukončení jej výstavby bude podľa primátora Popradu Antona Danka najmodernejšou tréningovou halou na Slovensku. Ocenil najmä odlišný a zaujímavý architektonický návrh stavby.

Starý zimný hokejový štadión má svoj historický charakter, tomu sme sa nesnažili prispôsobiť. Išlo nám o to, aby táto nová tréningová hala bola modernou a nadčasovou stavbou. Nie je zložitá, má dominantný oblúk a všetky ostatné časti tejto stavby sú jednoduchého vzhľadu,“ objasnil architekt a autor projektu Pavel Kučera.

Náklady na výstavbu tréningovej haly presiahnu 4,7 milióna eur. Radnica získala na projekt dva milióny eur dotáciu od vlády, zvyšok financuje z vlastného rozpočtu. Súčasťou haly bude aj hľadisko s kapacitou 200 divákov a dve desiatky parkovacích miest. Podľa radnice bude slúžiť najmä popradskej mládeži.

OBRAZOM: Výstavba tréningovej haly smeruje do finále
8
Galéria

Témy, ktoré hýbu Slovenskom:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM