Tretí vzájomný zápas vyhrali Piešťany. Sú už iba jeden bod za Popradom

V Piešťanoch sa stretli tímy zo stredu tabuľky. V treťom vzájomnom meraní síl boli tentokrát úspešnejší domáci. Na Poprad sa v nedeľu bodovo dotiahla Skalica a Piešťany strácajú na kamzíkov už len jeden bod.

Ilustračný obrázok k článku Tretí vzájomný zápas vyhrali Piešťany. Sú už iba jeden bod za Popradom

ŠHK 37 Piešťany – HK Poprad 3:1 (0:0, 3:1, 0:0)
Góly: 29. Melichárek, 38. Holovič, 39. Bartánus – 27. Lapšanský. Vylúčenia: 8:10 navyše Kasík (Poprad) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Rovenský, Smerek, 1330 divákov

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Cuník, Bučka, Valábik, Brňák, Filip, Drgoň, Biro, Hruška – Nemec, Melichárek, S. Saliji – Stupka, Holovič, Lušňák – Bartánus, Peško, J. Ručkay – Románek, Mišura, Haring

HK Poprad: Sidor – Brejčák, Suchý, Kasík, Makovský, Fabian, Kurali, Gaborčík, Jáchym – Sýkora, Štals, Lapšanský – Drábek, Mlynarovič, Vaic – Paločko, Paukovček, Kroták – Gápa, Belluš, Štrauch

V Piešťanoch sa hral nezáživný hokej, pri ktorom dominovali najmä obrany. Väčší vzruch nastal až v 17. minúte, kedy hral Poprad bez troch sekúnd dvojminútovú presilovku 5 na 3, ale vyprodukoval z nej len štyri strely na Tomeka.

V druhom dejstve už začali padať aj góly. Skóre zápasu otvoril hosťujúci Lapšanský, ktorý dorazil vyrazenú strelu T. Sýkoru. Domáci odpovedali už o dve minúty, strela Bučku sa odrazila od Melichárka a bolo vyrovnané. Záver druhej časti bol pre hosťujúceho Sidora ako zo zlého sna. Najskôr si v 38. minúte zrazil do brány Holovičovú strelu z takmer nulového uhlu, aby o minútu neskôr po kombinácii J. Ručkaya s Bartánusom nevedel, kde má puk a pohybom betónu si ho zasunul do bránky – 3:1.

V úvode tretej časti Popradčania dvakrát ohrozili Tomeka dvomi nepríjemnými strelami, o ktoré sa postaral Paukovček. Vo vyrovnanom stretnutí potom praskli nervy Kasíkovi, ktorý si za nevyberaný slovník voči hlavnému rozhodcovi vyslúžil trest do konca zápasu. V 52. minúte sa do úniku dostal Stupka, bol faulovaný a hlavný rozhodca nariadil trestné strieľanie, ktoré následne útočník Piešťan nepremenil. V závere zaujala už len kombinácia Ručkaya s Peškom cez celú šírku klziska, ale Sidor svojich podržal.