Tri góly za 49 sekúnd kamzíci nerozchodili

Obhajcovia trofeje z Košíc uspeli aj v druhom finálovom zápase play off Slovnaft extraligy, keď pred domácim publikom zvíťazili nad HK Poprad 3:0 a v sérii vedú 2:0 na zápasy. O svojom triumfe rozhodli až v tretej tretine, keď v priebehu 49 sekúnd vs

HC Košice – HK Poprad 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 44. Miklík (Frolík), 44. Zálešák (Dravecký, Šterbák), 45. Tabaček (Homer). Rozhodovali: Baluška, Jonák – J. Tvrdoň, Valach, vylúčení: 6:7, navyše: Rapáč (Poprad) 10. minút za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 7143 divákov.
/stav série: 2:0/
Zostavy a striedania:
HC Košice: Hudáček – Tabaček, Homer, Grman, Šeda, Šterbák, Deyl, Slimák – Miklík, Kristek, Vorel – Fabuš, Gron, Bartoš – Dravecký, Zálešák, Pašek – Baláž, Frolík, Jenčík
HK Poprad: Lipovský – J. Brejčák, Suchý, Jasečko, D. Brejčák, Kramár, Rogers – Škovira, Lundberg, Kuľha – Svitana, Kmiť, Kroták – Rapáč, Klouda, Wanvig – Vandas, Mlynarovič, Paločko

Od úvodných minút sa hral v košickej Steel aréne dramatický hokej s množstvom osobných súbojov. Domáci pôsobili ospalým dojmom a ich rozvíjajúce sa akcie narúšal súper už v zárodku. Popradčania mali opticky navrch, ale Hudáček si z ich streleckými príležitosťami dokázal poradiť. „Oceliari“ roztlieskali svojich priaznivcov až v 12. minúte, keď Gron z dobrej pozície poriadne vystrašil Lipovského, no ten reflexívne zasiahol. Pretože sa hralo s veľkým dôrazom obidve mužstvá sa do gólovej šance ani nedostali. Všetko mohol zmeniť minútu pred koncom hosťujúci Škovira, ktorý sa rútil na domáceho gólmana, ale ten pohotovo zasiahol.

Ani na začiatku druhej časti sa obraz hry nezmenil, obe mužstvá sa sústredili predovšetkým na precíznu defenzívu a vyrážali do rýchlych protiútokov. V 24. minúte bol blízko ku gólu popradský obranca Daniel Brejčák, ale Hudáček efektne zasiahol. „Kamzíci“ výborne vykrývali priestor pred Lipovským a zachytávali finálne prihrávky súpera. Hostia opäť pohrozili v 28. minúte, no ani Klouda neprekonal brankára domácich. Na druhej strane sa dostali do prečíslenia Kristek s Miklíkom, avšak prvý menovaný napálil puk iba priamo do Lipovského. Skóre stretnutia mohol počas presilovej hry otvoriť Kmiť, ale zoči-voči Hudáčkovi nepochodil. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a oba tímy vyčkávali na chybu súpera.

Do záverečného dejstva vstúpili lepšie domáci, ktorí v rozpätí 49 sekúnd zaznamenali tri góly. Najprv sa v 44. minúte presadil Miklík, ktorý zužitkoval Frolíkovu prihrávku a otvoril skóre duelu. O 12 sekúnd neskôr Zálešák po Draveckého časovanej prihrávke zvýšil od modrej čiary na 2:0 a o ďalších 37 sekúnd už bolo 3:0. Zariadil to košický obranca Tabaček, ktorý nedal Lipovskému z výhodnej pozície šancu. Po tomto momente sa dostával do úniku Dravecký, ktorého nedovolene atakoval hosťujúci obranca a hlavný arbiter nariadil trestné strieľanie. K puku sa postavil sám Dravecký, ale brankár hostí si s jeho pokusom so šťastím poradil. „Oceliari“ povzbudzovaní domácimi fanúšikmi pokračovali v hre smerom dopredu, no i napriek vyloženým príležitostiam Grona a Kristeka nedokázali skórovať. V nervóznom závere sa už na skóre nič nezmenilo.