Peter Handzuš Rôzne

Tričká, kraťasy, sneh a lyže na Skalnatom Plese: Zima aj leto v jednom

I keď už takmer na celom Slovensku panujú príjemné teploty, tak nájdete miesto, kde sa ešte dá lyžovať. Sneh je na najvyššie položenej zjazdovke na Slovensku v Lomnickom sedle.

Niečo viac ako pred týždňom v Lomnickom sedle padal sneh a v posledných dňoch tam panuje takmer letná atmosféra. Spôsobili ju aj lyžiari, ktorý zhodili vďaka príjemným teplotám štandardný lyžiarsky odev a rozhodli sa dať poslednú bodku za zimou lyžovačkou z výšky 2 190 m n.m.. „Lomnické sedlo je atraktívna, ale náročná čierna zjazdovka, kde sa odporúča lyžovať len dobrým lyžiarom,“ povedala Katarína Šarafínová z TMR.

Zimná sezóna 2011/2012 v Tatrách začala 2.12.2011 a jej záver bude v najbližších dňoch, v závislosti od toho ako sa bude vyvíjať stav snehovej pokrývky.

Končiaca zimná sezóna bola úspešná nielen vďaka počtu návštevníkov Vysokých a Nízkych Tatier, ale aj vďaka svojej dĺžke cez 150 dní. Rovnako ako v minulom roku sa končí sezóna začiatkom mája. Nárast lyžiarov v celých Vysokých a Nízkych Tatrách bol zhruba 11% v porovnaní s minulým rokom. Najvyšší nárast počtu lyžiarov zaznamenalo stredisko Tatranská Lomnica.

Poprad24/ksa

sedlo
4
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie