Pondelok 22. júl 2019 Magdaléna  16 °C
Monika Vengrínová Rôzne

Turisti si servítku pred ústa nedávali: Popradské námestie? Je to len betón, žiadna zeleň!

Poprad ako bránu do Tatier turisti neobchádzajú. Nie všetko je však u nás, podľa nich ideálne. Čo návštevníkov nášho mesta najviac prekvapuje a čo im u nás chýba?

Ilustračný obrázok k článku Turisti si servítku pred ústa nedávali: Popradské námestie? Je to len betón, žiadna zeleň!
Zdroj: TASR

Najviac sklamaní sú turisti zo železničnej stanice. Špinavé lavičky, chýbajúca úschovňa batožiny a informačná kancelária a najmä množstvo neprispôsobivých občanov potulujúcich sa v útrobách stanice i v jej okolí. To je podľa návštevníkov nášho mesta nie práve najlepšia vizitka Popradu ako brány do Vysokých Tatier.

„Chýba tu amfiteáter a oddychová zóna na námestí. Je to len a len betón, žiadna zeleň,“ povedali svoj názor slovenskí turisti, ktorým okrem iného chýba v Poprade aj park, ihriská pre deti v centre, či viac obchodov. Iní však majú ale opačný pohľad. Totiž medzi turistické lákadlá, ktoré v našom meste obdivujú zaradili okrem pamätihodností, kostolov, či akvaparku, práve naše námestie.

No poďme späť k tým nepríjemnejším prekvapeniam. Také turisti aktuálne podľa ich slov zažívajú v širšom centre mesta, kde je rozkopaná hneď celá dlhá ulica, a to práve pred Tatranskou galériou. Okrem iného si viacerí sťažujú aj na nízky počet liniek MHD.

Čo naopak vítajú, sú príjemní ľudia, čistota a upravené mesto. „Páči sa nám pokojná atmosféra mesta a priateľskí ľudia,“ prezradili turisti z Holandska a ďalší z Prahy dodávajú: „Jazdíme sem každý rok už približne dvadsať rokov a páči sa nám tu všetko. Námestie, čistota, reštaurácie“.

Oko nemeckých turistov potešila architektúra v meste, akvapark, reštaurácie i nákupná zóna. Do nášho mesta sa však už vrátiť neplánujú. „Svet je veľmi veľký, nechceme ísť dvakrát na rovnaké miesto,“ vysvetlili dôvod svojho rozhodnutia.

No a napokon návštevníkov – našich bratov zo susedného Česka – nepríjemne prekvapila v čase nášho zisťovania ešte jedna vec. „Horúčava. Za to ale Poprad nemôže,“ dodali s úsmevom pražskí turisti.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk