Týždeň bohatý na bowling. Pozrite si výsledky

V tomto týždni odohrali popradskí bowleri okrem firemných líg aj ďalšie kolá Bowling Tour a Školskej ligy.

Ilustračný obrázok k článku Týždeň bohatý na bowling. Pozrite si výsledky

Bowling Tour mesta Poprad

V stredu 19.2.2014 sa stretli priaznivci Bowling Tour na piatom kole zimnej časti a celkove už na jedenástom kole tohto ročníka 2013/2014. Prvý krát sa turnaj odohral v dvoch rundách, čo umožnilo hráčom zlepšiť si svoj výkon v reentry, keďže v druhej runde boli ešte voľné miesta. Zúčastnilo sa ho 25 štartujúcich, ale celkove s reentry bolo 32 štartov. Hralo sa na mazaní ktoré bude v 6. kole pre 1. ligu východ.

Skupina A : V kvalifikácii dominoval svojimi výkonmi Petras Ján, ktorý vyhral kvalifikáciu výkonom 1184 bodov a potom čakal na svojho finálového súpera. Do finále sa ešte prebojovali hráči Zborovjanová Andrea (6. miesto ), Zoričák Rudolf (5. miesto), Kuziel František (4. miesto), Lendácky Igor (3. miesto), Jurínyi Ľudovít (2. miesto). V prvom finálovom kroku bojovali medzi sebou Zborovjanová Andrea 135 (vrátane handicapu), Zoričák Rudolf 182, a najlepšie si počínal Kuziel František, ktorý výkonom 201 bodov sa prebojoval do druhého kroku. Tam sa stretli Jurínyi Ľudovít 196, Kuziel František 207, a Lendácky Igor 224 bodov. Do posledného kroku postupoval Lendácky Igor, ktorý sa stretol s Jánom Petrasom. Víťazom sa stal Petras Ján výkonom 182 a celkovým priemerom 195,14 druhý skončil Lendácky Igor výkonom 169 a s celkovým priemerom 189,13 a tretí Kuziel František s priemerom 187,38.

Skupina B : V tejto skupine víťazom kvalifikácie sa stal Paločko Anton s výkonom 1129. Do finále sa ešte prebojovali Mešťanová Eva (6.miesto), Valíček Bohuslav (5.miesto), Staš Martin (4.miesto), Kožik Ľubomír ( 3.miesto) a Kovalčíková Mária (2. Miesto). V prvom finálovom kroku posledný traja bojovali medzi sebou o postup do celkového finále. Mešťanová Eva 127 ( vrátane handicapu), Valíček Bohuš 169, Staš Martin 134. Do druhého kroku sa prebojovala Valíček Bohuslav. Tam sa stretli Valíček Bohuslav 198, Kožík Ľubomír 166 a Kovalčíková Mária 193 bodov ( vrátane handicapu). Do finále postupoval Valíček kde sa stretol s Paločkom Antonom. Takže v skupine B celkovým víťazom sa stal Valíček Bohuslav s výkonom 184 a s priemerom 180,44 na druhom mieste skončil Paločko Anton s výkonom 158 s priemerom 183,71 a tretia Kovalčíková Mária s priemerom 177,86.

Najvyšší náhod dosiahol v šiestej hre kvalifikácie Petras Ján kde hodil pekných 243 bodov.

7. kolo Školskej ligy ročník 2013/2014

Dňa 18.2.2014 bolo odohraté 7. kolo Školskej ligy 2013/2014 v bowlingu. Kola sa zúčastnilo všetkých 10 prihlásených družstiev.

V skupine ZŠ víťazom kola sa stalo družstvo ZŠ Tajovského, ktoré zvíťazilo so ziskom 8 bodov pred družstvom ZŠ Jarná so ziskom 8 bodov a tretie skončilo družstvo ZŠ Dostojevského B tiež s 8 bodmi a o poradí rozhodoval počet zhodených kolkov. Zápas s najvyšším rozdielom 241 bodov sa odohral medzi družstvami Komeňáčik 201 : 442 ZŠ Dostojevského B. Zápas s najnižším rozdielom 5 bodov sa odohral medzi družstvami ZŠ Tajovského 382 : 387 ZŠ Jarná.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 193 bodov dosiahol Riegelský Jakub z družstva ZŠ Tajovského srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 45 bodov dosiahla Jessica Markechová z družstva Komeňáčik A. Víťazom kola a najvyšší priemer 155 dosiahol Lukáš Labuda z družstva ZŠ Tajovského.

V skupine SŠ víťazom kola sa stalo družstvo Obch.Akadémia, ktoré zvíťazilo so ziskom 4 bodov pred druhým družstvom Stredná Zdravotnícka škola 4 body a tretia skončila SSOŠ Veľká s 2 bodmi. Zápas s najvyšším rozdielom 96 bodov sa odohral medzi družstvami Obchodná Akadémia 386 : 290 SSOŠ Veľká. Zápas s najnižším rozdielom 8 bodov sa odohral medzi družstvami Spojená škola Dominika Tatarku 254 : 246 SSOŠ Veľká.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 175 bodov dosiahol Macho Dávid z družstva SSOŠ Veľká srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 52 bodov dosiahla Katarína Šelengová z družstva Spojená škola Dominika Tatarku. Víťazom kola a najvyšší priemer 129,3 dosiahla Daniela Kaššová z družstva Obchodná Akadémia.

10. kolo FIREMNEJ LIGY skupina D – III.Liga

Dňa 18.2.2014 bolo odohraté 10.kolo Mestskej Firemnej ligy 2013/2014 skupina D – 3.Liga. Kola sa zúčastnili všetky družstvá. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Whirpool so ziskom 10 bodov pred druhým družstvom Spolbyt tiež 10 bodov a o poradí rozhodoval počet zhodených kolkov a tretie družstvo Bapomed 8 bodov. Najväčší rozdiel v zápase 157 bodov bol medzi družstvami Profesta 367 : 524 Spolbyt. Zápas s najnižším rozdielom 2 body sa odohral medzi družstvami TV – Poprad 366 : 368 Astana. Najvyšší výkon družstva dosiahlo družstvo Spolbyt 524 bodov. Najnižší zase Profesta 349 bodov. Najvyšší priemer na jednu hru dosiahlo družstvo Whirpool 463 bodov. Prvé miesto v súťaži družstiev si aj naďalej udržiava družstvo Whirpool.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 212 bodov dosiahol Bobovský Vladimír z družstva Spolbyt srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 85 bodov dosiahol Vajdík František z družstva BMT. Víťazom kola sa stal a najvyšší priemer 165,3 dosiahol Jacák František z družstva Whirpool.

10. kolo FIREMNEJ LIGY skupina C – II.Liga

Dňa 17.2.2014 bolo odohrané 10. kolo Mestskej Firemnej ligy 2013/2014 skupina C – 2.Liga. Kola sa zúčastnili všetky družstvá. Na prvom mieste sa umiestnilo družstvo Scame, ktoré získalo 10 bodov pred druhým družstvom Ekoclim so ziskom 10 bodov a tretím družstvom Lunys Team so ziskom 8 bodov. Zápas s najvyšším rozdielom 85 bodov sa odohral medzi družstvom Jabras 426 : 341 Sport Rysy, s najnižším rozdielom 2 body sa skončil zápas medzi družstvami Ekoclim 436 : 434 Lunys Team. Najvyšší výkon družstva dosiahlo družstvo Ekoclim 498 bodov a najnižší zase družstvo Sport Rysy 326 bodov. Najvyšší priemer 454 zhodených kolkov na zápas dosiahlo družstvo Scame.

V jednotlivcoch najvyšší výkon jednotlivca 204 bodov dosiahol Kňurovský Štefan z družstva Ekoclim srdečne blahoželáme, najnižší výkon jednotlivca 92 bodov dosiahol Barilla Tomáš z družstva Sport Rysy. Víťazom kola a najvyšší priemer 181,3 dosiahol Kňurovský Štefan z družstva Ekoclim, ktorý si aj naďalej udžiava prvé miesto v celkovom hodnotení jednotlivcov.