Utorok 23. júl 2019 Oľga  17 °C
Pavol Krupka Rôzne

Ulica sa zmenila za 4 dni: Aké novinky v meste nájdeme?

Popradská Ulica 1. mája sa pýši novou výzdobou. V rámci revitalizácie na nej pribudlo viac zelene, nové odpadkové koše, ale najmä estetické oddychové plochy, a to všetko za štyri dni.

Mesto na Ulici 1. mája vysadilo 15 vyrastených stromov druhu Prunus fruticosa Globosa (višňa krovitá), ktorá dosahuje v dospelosti výšku 5 m. Tento druh bol vybraný z dôvodu limitovanej výšky umiestneného vianočného osvetlenia v zimnom období. Stromy sú vysadené do kvetináčov s priemerom 1,20 m a výškou 1m, v ktorých nájdeme aj letničky. Tie sú kombinované do troch rôznych farebných variácií.

Na ulici bol umiestnený aj mobiliár, ktorý pozostáva z 24 kusov parkových lavičiek z jatobového dreva. Sú namontované jednotlivo medzi kvetináčmi alebo do kruhu okolo nich.

Celkový náklad na realizáciu predstavoval takmer 46 000 EUR. Cieľom vedenia mesta Poprad bolo doplniť zeleň a vytvoriť na Ulici 1. mája oddychovú plochu, ktorá v tejto časti mesta absentovala. Táto ulica je doteraz využívaná najmä ako prechod na námestie. Mesto verí, že týmto krokom sa mu ju podarí oživiť.

Poprad24/Mesto Poprad Foto: Pavol Krupka

UlicaPrvehoMajaPoprad
6
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.