Aktualizované Hokej

Úvod play-off ako z rozprávky: Poprad strelil štyri góly, neinkasoval ani jeden

Je tu vrchol hokejovej sezóny. Pod Zoborom sa rozbehla zaujímavá séria.

Ilustračný obrázok k článku Úvod play-off ako z rozprávky: Poprad strelil štyri góly, neinkasoval ani jeden
9
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Séria Nitry s Popradom začala pred zaplnenou Nitra arénou v tradične výbornej atmosfére. Domáci však nedokázali využiť túto pozitívnu emóciu vo svoj prospech a húževnatí Popradčania zvládali plniť taktické pokyny takmer bezchybne. Ešte väčšie sebavedomie Popradčanom dodala v 3. minúte Brejčákova strela spoza Mezeia, ktorá zapadla až za chrbát Honzíka a hostia prvýkrát viedli. V 8. minúte mohol vyrovnať Baláž, no v tutovke zoči-voči Todykovovi netrafil ani priestor brány.

V prostrednej časti pokračoval Poprad v nastolenej taktike, ktorá, zdá sa, na Nitru zafungovala. Dôsledné eliminovanie nebezpečných hráčov a ich obľúbených priestorov dalo „Kamzíkom“ možnosť na zaskočenie súpera. V polovici stretnutia mieril domáci kanonier Buček z ľavého kruhu iba do bočnej siete. V 33. minúte už hostia viedli 2:0, keď si forhendovým blafákom položil Skokan na zem Honzíka.

Pred odchodom do kabín ešte zabezpečil trojgólové vedenie hosťom Paločko, ktorého gól korčuľou ešte musel odobriť videorozhodca.

„Corgoni“ síce zvýšili v tretej tretine aktivitu, no doháňať trojgólové manko už bolo nad ich sily. Šťastenu definitívne urazil domáci Rockwood, ktorý v 49. minúte zaváhal pred odkrytou bránou. Nitranom nepomohla ani bitka, v ktorej sa do seba bez rukavíc pustili Holešinský a Rymsha. V 54. minúte uzavrel na 0:4 gólom v presilovej hre Vandas a Poprad sa tak radoval zo zisku prvého bodu v sérii.

Ďalšie aktuálne témy

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Prvý gól súpera nás zmrazil. Poprad bol v zápase rozhodnejší, my sme mali slabší pohyb. Musíme sa z toho vyspať, ukážeme si, čo máme robiť. Od prvej sekundy musí zajtrajší zápas vyzerať inak.“

Martin Hrnčár, tréner Popradu: „Výborný brankár, výborná obrana, perfektný pohyb. Dodržiavali sme to, čo sme si povedali. Zvládli sme výborne oslabenia, dali sme aj gól z presilovky, keď sme to potrebovali. Dobre sa najeme a vyspíme a s čistou hlavou ideme opäť do práce.“

HK Nitra – HK Poprad 0:4 (0:1, 0:2: 0:1)

Góly: 4. Brejčák (Drgoň), 33. Skokan (Arniel), 38. Bjalončík (Matej Paločko), 54. Vandas (Skokan, Drgoň). Rozhodovali: Stano, Kalina – Synek, Bogdaň, vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Holešinský – Rymsha obaja 5+DKZ za bitku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2 555 divákov.

Nitra: Honzík – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Vitáloš, Bodák, Pupák – Buček, Holešinský, Krivošík – Rockwood, Buncis, Varga – Tvrdoň, Hrnka, Bajtek – Sýkora, Baláž, Múčka – Drábek

Poprad: Todykov – Brejčák, Drgoň, Tam, Novajovský, Ulrych, Rymsha, Hudec – Vandas, Skokan, Svitana – Bondra, Arniel, Ully – Livingston, Mlynarovič, Mešár – Paločko, Bjalončík, Petráš

• stav série: 0:1

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

OBRAZOM: 1. zápas štvrťfinále medzi HK Nitra a HK Poprad