Peter Handzuš Futbal

V poslednú májovú sobotu (31. 5.2014) sa odohralo 15.-16. kolo 16. ročníka Popradskej futsalovej ligy.

Ilustračný obrázok k článku Už len tri body delia SDS od titulu. Pavličko nastrieľal v štyroch zápasoch 18 gólov

Hneď prvý zápas, Beer Boys – Evolution, priniesol zaujímavý súboj. Evolution sa schuti zahrýzli do pivárov, hoci polčas prehrali 1–0. Druhý polčas hrali oduševnene a zaknihovali si prvú tohtoročnú výhru. Určite si výhru konečne zaslúžili, veď veľa zápasov v tomto ročníku prehrávali len o gól, či dva.

I v druhom zápase ELRON TEAM – SDS sa hral zaujímavý futsal. SDS sa riadne natrápilo na víťazstvo. Elroňáci skvelou hrou v obrane podporovanou asi najlepším tohtoročným výkonom svojho brankára Mareka Remžu privádzali do zúfalstva strelcov SDS. Nakoniec si predsa len udržali neporazitelnosť.

Veľká 1984 odohrala v sobotu dva úplne odlišné zápasy. Prvý deklasovali už nemohúci Elron Team 11–1. Druhý prebrali nemohúcnosť na seba a Lion Šatex im nadelil 12–2.

Lion rozstrieľal dvojciferne aj Beer Boys 13–1.

Mimoriadne sa darilo ich strelcovi Matúšovi Pavličkovi. V sobotu nastrieľal súperom 12 gólov. Zaujímavosťou určite je, že tento talentovaný chlapec bol zapísaný na súpisku Lionov až pred začiatkom jarnej časti. Za svoj tím nastúpil v štyroch zápasoch, v ktorých strelil neuveriteľných 18 gólov a raketovou rýchlosťou sa dostal na 2. miesto v poradí strelcov. Hneď za svojho tímového kolegu Slava Vojčíka s 20 gólmi.

Tabuľka družstiev je aj po tomto kole bez zmeny. Lídrovi súťaže SDS už stačí získať 3 body a môže predčasne oslavovať titul.

LION ŠATEX – VEĽKÁ 1984 12:2 (9:1)
góly: Pavličko 4, Kiška 3, Šproch 2, Sabo 1, Vojčík R. 1, Vojčík S. 1 – Kolmokov 2
brankári: Šavel – Gallovič A.