Peter Handzuš Futbal

V derby zápase víťazom SDS. Sasák vychytal nulu

V sobotu 5.10.2013 sa odohralo 3. - 4. kolo Popradskej futsalovej ligy. Určite najzaujímavejší zápas mohli diváci vidieť v derby adeptov na tohotoročný titul, družstvami Lion Šatex a SDS.

Ilustračný obrázok k článku V derby zápase víťazom SDS. Sasák vychytal nulu

Lioni sa namaškrtili už vo svojom prvom a otváracom zápase dňa, keď vysoko vyhrali nad okliešteným Elronom 11 – 4.

S SDS im to určite nešlo podľa predstáv. Už prvý polčas naznačil, kto bude pánom na ihrisku. SDS ho vyhralo 5–0. Priebeh zápasu určite neodrzkadľuje skóre. Hral sa rýchly a útočný futsal. SDS dokázal využiť svoje šance, naopak tie Lionské likvidoval Sasák v bráne za výdatnej podpory spoluhráčov. Na začiatku 2. polčasu sa podarilo Levom vsietiť gól, čo im vykresalo iskierku nádeje. Už v polovici polčasu sa odhodlali k hre bez brankára. Zatlačili súpera pred bránku no SDS pozornou obranou likvidovali ich útoky, vykopnuté lopty končili v opustenej bránke. 2. polčas skončil 3–2 pre SDS. Konečný výsledok 8–2.

V sobotu sa darilo nováčikovi – Veľkej 1984. Vyhrali obidva svoje zápasy, s Beer Boys vysoko 9–2 a s Evolution po napínavom zápase 4–2 a odlepili sa z dna tabuľky. V ich hre je vidieť pokroky a zohratosť. Určite do konca súťaže prekvapia aj papierových favoritov.

Naopak nedarilo sa družstvám Beer Boys a Evolution, ktoré prehrali oba zápasy. Chlapci z Evolution stále čakajú na svoje prvé body, hoc za hru sa nemusia hanbiť.

Prvé čisté konto v ročníku vychytal Štefan Sasák z SDS proti Beer Boys. V tabuľke strelcov ďalej kraľuje Michal Šproch z Lion Šatex.

Jozef Zubal

3. – 4. kolo Popradskej futsalovej ligy 5.10.2013

LION – ELRON TEAM 11:4 (5:2)

Góly: Hanišák 3, Kiška 2, Šproch 2, Vojčík S. 2, Ďuran 1, Kovalčík 1 – Finďura 1, Griglák 1, Macurák 1, Štrbka 1
Brankári: Horváth – Remža

VEĽKÁ 1984 – BEER BOYS 9:2 (2:1)

Góly: Kšendzakovč 3, Šifra 2, Hrušovský 1, Kittan 1, Kolmokov 1, Repiščák 1 – Jurský 1, Krivjanský 1
Brankári: Smižanský – Štofančík
Ž.K : Antal, Harhovský /Beer Boys/

LION – S D S 2:8 (0:5)

Góly: Ďuran 1, Sabo 1 – Baláž 2, Beller 2, Badzik 1, Barabas 1, Kiška 1, Lipták 1
Brankári: Horváth – Sasák

ELRON TEAM – EVOLUTION 8:3 (3:2)

Góly: Macurák 3, Bilina 2, Vasiľko 2, Finďura 1 – Petruščák M. 2, Kostka 1
Brankári: Remža – Lazor

BEER BOYS – S D S 0:5 (0:4)

Góly: Barabas 2, Baláž 1, Baťo 1, Štelbaský 1
Brankári: Jurský – Sasák

EVOLUTION – VEĽKÁ 1984 2:4 (1:2)