Pavol Krupka Kultúra

V galérii slávnostne vyhodnotili súťaž Anjel Vianoc 2011

Výtvarná súťaž Anjel Vianoc, ktorú aj v tomto roku usporiadala Tatranská galéria v Poprade, mala v piatok svoje slávnostné vyhodnotenie. Vernisážou sa zároveň začala výstava zaujímavých prác mladých výtvarníkov nielen z Popradu, ale aj a z celého regiónu.

Týmto podujatím Tatranská galéria už tradične v závere roka poskytuje priestor žiakom základných škôl a ich rovesníkom zo ZUŠ-iek, gymnázií i stredoškolákom z rôznych odborných škôl. Môžu sa tak výtvarne realizovať a ukázať svoj talent a kreativitu. Túto možnosť využili žiaci z tridsiatich škôl a porota hodnotila takmer sedemsto prác.

Hlavnú cenu – Grand Prix – v tomto ročníku získala Spojená škola na Partizánskej ulici v Poprade (špeciálna základná škola) za kolektívnu prácu žiakov 4. – 5. ročníka. Fotografia víťaznej práce bude fvytlačená ako Vianočná pohľadnica Tatranskej galérie v roku 2011.

Vernisáž a slávnostné odovzdanie cien spríjemnilo aj vystúpenie žiakov hudobného odboru zo Základnej umeleckej školy na Letnej ulici v Poprade. (Pozrite si foogalériu a video.)

(Kompletný zoznam ocenených jednotlivcov a kolektívov si môžete pozrieť na stránke Tatranskej galérie.)

Anjel Vianoc 2011
1
Galéria
AnjelVianoc2011
14
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie