Pavol Krupka Samospráva

Vo Veľkej Lomnici ukončili projekt revitalizácie centra

V uplynulých dňoch ukončili vo Veľkej Lomnici revitalizáciu jej centra. Tá sa týkala predovšetkým Tatranskej ulice, ktorá je hlavným ťahom do Vysokých Tatier. Stavebné práce trvali približne v mesiac, projekt na regeneráciu verejných plôch sa začal realizovať ešte v roku 2010.

Ilustračný obrázok k článku Vo Veľkej Lomnici ukončili projekt revitalizácie centra
Zdroj: Dnes24.sk

V centre obce tak pribudli nové chodníky, lavičky, smetné koše, nové autobusové zastávky a vybudovali sa dva nové parky pri Tatranskej ulici. Okrem toho prešiel obnovou aj park pri miestnej základnej škole, ktorý by v budúcnosti chcela obec využívať aj na spoločenské či kultúrne udalosti.

„Vybudovali sa nové parkovacie miesta pred Obecným úradom i pred poštou a pribudol aj nový cyklistický chodník dlhý viac než 400 metrov,“ hovorí starosta obce Peter Duda. Projekt revitalizácie by mal podľa neho prispieť aj k bezpečnosti cyklistov a chodcov v obci, keďže pribudol jeden ostrovček na ceste a jedna križovatka na Tatranskej ulici je po rekonštrukcii prehľadnejšia. „Samotná vozovka na hlavnej ceste však zatiaľ zrekonštruovaná nebola, do budúcna chceme byť súčinní pri obnove tejto cesty, budeme sa usilovať získať na to finančné prostriedky,“ ubezpečil Duda.

Celkové náklady na rekonštrukciu centra sa vyšplhali na 690.000 eur, pričom projekt bol financovaný z fondov Európskej únie, zo štátneho rozpočtu a 5%-ným spolufinancovaním sa na ňom podieľala aj samotná obec. V budúcnosti chce miestna samospráva vybudovať informačnú kanceláriu v centre obce a pracovať aj na infraštruktúre služieb. Jedna z aktivít, ktorú chcú v regióne zrealizovať, je vybudovať cyklistický chodník z Popradu do katastrálneho územia obce Huncovce.

„V súčasnosti máme kladné vyjadrenia od dotknutých organizácii a v krátkej dobe prikročíme k realizácii projektovej dokumentácie. Je to ešte beh na dlhé trate, ale možno jedna z takých lastovičiek na úvod,“ zdôraznil Duda.

Vo Veľkej Lomnici ukončili projekt revitalizácie centra
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie