Andrea Mesarčíková Rôzne

V lyžiarskych strediskách v Jasnej a T. Lomnici pribudnú parkoviská

V lyžiarskych strediskách v Tatranskej Lomnici a Jasnej pribudnú nové parkovacie miesta, ktoré by mali prispieť ku komfortnejšiemu lyžovaniu.

Momentálne sa nové parkovisko v priamom dotyku so zjazdovkami buduje v Tatranskej Lomnici.
Pôjde o terasovité parkovisko so zeleňou. Malo by byť nielen vizuálne zaujímavé, ale zeleň na parkovacej ploche zároveň priestor odhluční a zníži prašnosť v okolí. Parkovisko bude priamo pod lanovkou, takže „šliapanie v lyžiarkach s lyžami na pleciach sa v Tatranskej Lomnici stane minulosťou“, konštatoval predseda predstavenstva spoločnosti Tatry Mountain Resorts (TMR) Bohuš Hlavatý.
Nové parkovisko bude spĺňať najprísnejšie kritériá na zabezpečenie ochrany podzemných a povrchových vôd. Jeho kapacita bude 400 miest pre osobné vozidlá a 10 pre autobusy. „Možnosť dostať sa autom čo najbližšie k zjazdovkám je pre lyžiara veľké pozitívum, zároveň aj možnosť zaparkovať si auto bezplatne a na dobrom parkovisku, je určite výhodou,“ dodal Hlavatý.
Okrem nového parkoviska v Tatranskej Lomnici sa TMR postarala aj o viac parkovacích miest v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry. Tam už v minulej sezóne spoločnosť zainvestovala do inteligentného parkovacieho systému, ktorý sa osvedčil. Na túto zimnú sezónu však pribudne ďalšia parkovacia plocha v lokalite Lúčky.
„Nové parkovisko splní funkciu záchytného parkoviska, jeho kapacita bude cca 350 osobných automobilov,“ konkretizoval Hlavatý. Počet parkovacích miest pod správou samotného lyžiarskeho strediska v Jasnej sa tak už túto zimu zvýši na približne 1000.
Spoločnosť TMR je najväčším subjektom v oblasti cestového ruchu na Slovensku, ktorá vlastní a prevádzkuje hoteli a lyžiarske strediská v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Doposiaľ do týchto stredísk preinvestovala už viac ako 45 miliónov eur, ďalších 90 miliónov eur plánuje investovať v najbližších rokoch.

Zdroj TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie