Pavol Krupka Kultúra

V múzeách a galériách bude dnes nevšedná noc

Dvere múzeí a galérií zostanú dnes otvorené pre návštevníkov do neskorých večerných a nočných hodín. Uskutoční sa v nich totiž 8. ročník podujatia Noc múzeí a galérií. V Poprade sa do tejto medzinárodnej akcie zapája Podtatranské múzeum a Tatranská g

Aktivity múzeí počas Noci múzeí a galérií sú orientované na také činnosti, ktoré počas celého roka zostávajú pred verejnosťou ukryté. V tom čase múzeá otvárajú svoje „skryté“ komnaty a odkrývajú tajomstvá, schovávané pred našimi zrakmi. „Odkrývanie tajomstiev“ pomáha verejnosti aj prostredníctvom takto získaných poznatkov a informácií lepšie pochopiť význam múzeí pri ochrane súčasti kultúrneho a prírodného dedičstva, uchovávaných v múzeách a galériách.

[size=14][color=#cc0033]­Čo konkrétne je na dnes pripravené v Poprade?[/co­lor][/size] Všetkých priaznivcov histórie, umenia a kultúry čaká aj v našom meste zaujímavý program, no budú mať neľahké rozhodovanie. Ak budú chcieť pripravený program vidieť a zažiť celý, budú sa musieť rozhodnúť, či navštívia múzeum alebo galériu. (Konkrétnu ponuku Podtatranského múze a Tatranskej galérie uverejňujeme vo fotogalérii.)

//Zdroj: http://www.muzeum.sk/ http://www.muzeumpp.sk/ /…aleria.sk///

Noc_muzeiPP
7
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie