V nedeľu sa hralo východniarske derby

Košice v Poprade prelomili šnúru prehier, kamzíci nedali ani jeden gól.

HK AutoFinance Poprad – HC Košice 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 23. Bartoš (Homér), 33. Piatak (Pašek), 38. Haščák (Biro, Šeda). Rozhodovali: Müllner – Korba, Rovenský, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 4072 divákov.

Zostavy:
Poprad: Melicherčík – Novotný, Suchý, Fabian, D. Brejčák, Šterbák, Hellström, Kramár, Malina – Vandas, Škovira, Kuľha – Kroták, Kmiť, Vaic – Svitana, Kraft, Rapáč – Paločko, Gellerstedt, Takáč

Košice: Hylák – Homer, Tabaček, Novák, Gajdoš, Šeda, Biro, Baláž, Slimák – Bartoš, Zálešák, Dravecký – Haščák, Piatak, Pašek – Chovan, Vorel, Fabuš – Jenčík, Gron, Miklík

Východoslovenské derby v úvode veľa hokejovej krásy neprinieslo. Oba tímy sa síce snažili, ale bol to skôr boj, ktorý sprevádzalo množstvo nepresností a zakázaných uvoľnení. Košickí strelci viackrát vykúšali pozornosť Melicherčíka, s ich pokusmi si však bezpečne poradil. Upracovaný hokej počas prvej tretiny gól nepriniesol. Úvod prostrednej časti začali hostia presilovou hrou, ktorú pretavili v 23. minúte v úvodný gól. Melicherčík mal zakrytý výhľad, vďaka čomu sa Bartošova strela od modrej dostala až za bránkovú čiaru. Následné pokusy Kmiťa a Kuľhu o vyrovnanie Hylák zneškodnil, zatiaľčo na druhej strane neuspel Dravecký ani Vorel. V 33. minúte sa však hostia dostali do prečíslenia, ktoré strelou do vinkla zakončil Piatak a zvýšil na 2:0. Športové šťastie sa usmialo na Košičanov aj 38. minúte, keď sa odrazený puk dostal k voľnému Haščákovi, ktorý takmer z bránkovej čiary zaznamenal tretí gól. Popradčanom v tomto zápase takmer nič nevychádzalo. Ich akciám chýbal mnohokrát krôčik alebo sa puky po strelách odrážali na hokejky hostí. V záverečnej časti prevzali iniciatívu domáci a snažili sa vrátiť do zápasu. Brankár Hylák však s prehľadom riešil jednu akciu za druhou. Hostia sa zamerali na defenzívu a jej dôsledným dodržiavaním nedali Popradu šancu na zvrat.

Ladislav Svozil, tréner Popradu: „Od začiatku sme neboli dosť dôrazní a prehrávali sme osobné súboje. S nikým to nie je jednoduché, najmä na našom úzkom ľade. Bolo to možno o prvej chybe a prvom góle, po ktorom sme museli otvoriť hru. Opticky sme sa zlepšili v tretej tretine, ale na také mužstvo aké dnes boli Košice to bolo málo.“

Antonín Stavjaňa, tréner Košíc: „Po šnúre zlých výsledkov sa mužstvo zomklo a dobre zachytal brankár Hylák. Bolo to ubojované víťazstvo. Keď sme zvýšili na 3:0, tak hráči získali väčšiu istotu. V závere sme kontrolovali stav, aby sme to uhrali aj kvôli Hylákovi na nulu.“