Peter Handzuš Hokej

V novej extraligovej sezóne 12 hlavných a 22 čiarových rozhodcov

V novom ročníku hokejovej Slovnaft extraligy, ktorej úvodné kolo je na programe v utorok 7. septembra, sa predstaví v úlohe rozhodcov 12 hlavných a 22 čiarových.

Okrem nich sa na slovenských extraligových štadiónoch v rámci výmenného programu IIFH objavia aj zahraniční rozhodcovia. Každá zo siedmich krajín do neho nominovala troch rozhodcov, za Slovensko sú to Jozef Kubuš, Róbert Müllner a Roman Rudý. Táto trojica bude rozhodovať zápasy vonku, pre domáce stretnutia sú určení Vladimír Baluška, Peter Ország a Daniel Konc.
Novými hlavnými rozhodcami pre extraligu sú Martin Gašparík a Róbert Müllner, medzi čiarovými Roman Návratek, Miroslav Štefik, Roman Výleta a Tibor Rovenský. „Z vlaňajšieho zoznamu hlavných rozhodcov nám pre túto sezónu vypadli Marián Valachovič s Miroslavom Haleckým hneď po skončení sezóny a po previerkovom seminári Ján Višňovský a Vladimír Goga. Z čiarových vypadol po sezóne Miroslav Junek a po seminári Roman Zvškovec,“ uviedol pre TASR predseda Komisie rozhodcov SZĽH Dalibor Beniač. Predsezónny seminár absolvovali rozhodcovia v Poprade od 30. júla do 1. augusta. „Na ňom sme rozhodcov oboznámili s výkladom nových pravidel pre túto sezónu, ktoré vydala IIHF. Z noviniek sú v ňom podstatné tri-štyri zmeny. Medzi nimi napríklad to, že sa zmenšil priestor na striedanie pri hráčskych laviciach z troch na jeden a pol metra, ďalej že trestné strieľanie musí realizovať faulovaný hráč. V prípade, že sa zraní, tak hráč, ktorý v tom čase bol na ľade,“ priblížil stručne niečo zo zmien D. Beniač.
Zoznam rozhodcov pre extralugu 2010/2011:
hlavní:
Vladimír Baluška, Martin Gašparík, Peter Grečko, Peter Jonák, Daniel Konc, Juraj Konc, Jozef Kubuš, Rudolf Lauff, Peter Lokšík, Róbert Müllner, Peter Ország, Roman Rudý
čiaroví:
Roman Bednár, Vladimír Brath, Tomáš Bundil, Rastislav Gajan, Martin Horínek, Juraj Jankovič, Ondrej Kalina, Martin Korba, Roman Návratek, Milan Novák, Michal Orolin, Tomáš Orolin, Tibor Rovenský, Peter Šefčík, Martin Smrek, Vladimír Snášel, Peter Stano, Miroslav Štefik, Juraj Tornay, Jozef Tvrdoň, Miroslav Valach, Roman Výleta
výmenný program IIHF:
Martin Fraňo, Robin Šír, Jan Hribik (ČR), Antti Boman, Anssi Salonen, Teemu Salminen (Fín.), Markus Brill, Lars Brüggema, Stephan Bauer (Nem.), Konstantin Olenin, Alexej Ravodin, Viktor Gašilov (Rus.), Jozef Kubuš, Róbert Müllner, Roman Rudý (SR), Mikael Noord, Sören Persson, Tobias Björk (Švéd.), Daniel Stricker, Karol Popovic, Didier Massy (Švajč.)

Zdroj TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie