Na zimnom štadióne v Poprade sa začal už 68. ročník Tatranského pohára v ľadovom hokeji. Prvenstvo z minulého roku obhajujú popradskí hokejisti, no v konkurencii tímov Graz 99ers, HC Junosť Minsk a HC Slavia Praha to ľahké mať nebudú.

Ilustračný obrázok k článku V Poprade odohrali prvé zápasy Tatranského pohára. Graz nedal Popradu žiadnu šancu

O víťaznú trofej v druhom najstaršom hokejovom turnaji o Tatranský pohár tento rok boj bojujú okrem domáceho Popradu aj tímy Graz 99ers, HC Junosť Minsk a HC Slavia Praha. Prvý zápas skončil jednoznačným víťazstvom bieloruského tímu nad Slaviou Praha 8:1, keď Minsk dal v tretej tretine až 5 gólov.

Vo večernom zápase si domáci Popradčania skrížili hokejky s rakúskym tímom Graz 99ers. Aj keď Kamzíkom snahu uprieť nemožno a dve tretiny bol stav vyrovnaný, súper v závere 2. tretiny využil presilové hry 5 na 3 aj 5 na 4, a do záverečnej tretiny nasúpil s pohodlným náskokom. V nej ešte Rakúšania skórovali dvakrát a zápas zaslúžene vyhrali.

HC Junosť Minsk – HC Slavia Praha 8:1 (3:0, 0:1, 5:0)
Góly: 13' Rydinsky, 15' Turkin, 17' Michnov, 43' Kovalenya, 45' Jefimenka, 47' Černý, 51' Jefimenka, 58' Černý – 22' Vas

HK Poprad – Graz 99ers 0:4 (0:0, 0:2, 0:2 )
Góly: 39' a 40' Mitchell, 43' White

HK Poprad: Svoboda – Ťavoda, Kolba, Dinda, Fabian, Malina, Kasík, Pitka, Gáborčík – Kroták, Paukovček, Bartečko – Hamráček, Laurous, Bajaruns – R. Rapáč, Síkela, B. Rapáč – Gápa, Bjalončík, Štrauch