Monika Vengrínová Rôzne

V Poprade sa pracovníci pustili do letnej údržby: Opravy chodníkov, schodov i ciest

Letné mesiace sú ako stvorené na opravy okolo domu, či veľké domáce upratovanie. Nezaháľa sa ani v samotnom meste, kde pracovníci Správy mestských komunikácií (SMK) začali s údržbou ciest, chodníkov, schodov, či lávok cez rieku.

Ilustračný obrázok k článku V Poprade sa pracovníci pustili do letnej údržby: Opravy chodníkov, schodov i ciest
Zdroj: TASR

„Našich pracovníkov je možné počas leta stretnúť na viacerých miestach. Opravujeme chodníky, schody, lávky, jednoducho všetko to, čo si vyžaduje aktuálna situácia. Snažíme sa postupovať systematicky tak, aby sme dokázali prioritne opraviť tie miesta, ktoré sú využívané chodcami či motoristami čo najviac,“ uviedol riaditeľ SMK Peter Fabian.

Na hlavnom pešom ťahu zo železničnej stanice do centra mesta takto začala rekonštrukcia lávky cez rieku Poprad, na ktorej budú pôvodné skorodované plechy nahradené pevnejšou konštrukciou s novými oceľovými platňami. Viacero opráv zrealizovali pracovníci SMK aj na Námestí sv. Egídia, kde boli opravené schody pri zvonici, ako aj na viacerých miestach rozpadnuté palisády. Tie sa dočkali výmeny aj v okolí dospelých stromov na Mnoheľovej ulici.

„Z ďalších činností stoja za zmienku lokálne opravy ciest, kosba krajníc mestských komunikácií, striekanie vodorovného dopravného značenia, či priebežné čistenie kanalizačných šácht,“ doplnil hovorca mesta Poprad Marián Galajda s tým, že v jednom prípade pristúpila SMK k reklamácii už hotového diela.

Tu na cyklochodníku v smere na Kvetnicu došlo na jednom mieste k čiastočnému sieťovému rozpadu, čo zhotoviteľ opraví v rámci záručnej doby diela. Najväčšou opravou miestnej komunikácie v tomto roku je rekonštrukcia mestskej komunikácie na Hviezdoslavovej ulici v hodnote 318 074,42 eur.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie