V Poprade sa predstavila posledná Žilina. Víťazstvo a tri body pre kamzíkov

Po piatkovom zaváhaní v Nitre nenechali hokejisti HK Poprad nič na náhodu a hneď prvá strela na žilinskú bránu skončila v sieti.

Ilustračný obrázok k článku V Poprade sa predstavila posledná Žilina. Víťazstvo a tri body pre kamzíkov
25

Najslabší celok ligy zo Žiliny, ktorý po výmene trénerov zastavil sériu šiestich prehier víťazstvom nad Novými Zámkami, sa predstavil na ľade Popradu. Už po 32 sekundách hry tečoval Petranovu strelu Mlynarovič a „kamzíci“ viedli 1:0. Už o minútu neskôr sa v tutovke ocitol Ťavoda, ale z bezprostrednej blízkosti si s Fučíkom neporadil. Výborný nástup domácich do stretnutia potvrdil počas presilovej hry vo 4. minúte Paukovček, keď si Mlynarovič položil brániaceho Bagina. Tréner hostí Peter Mikula reagoval oddychovým časom. Po jeho skončení využil pravidlo „coach challange“, ale po konzultácii s videorozhodcom arbitri druhý gól Popradčanov potvrdili. V následne nariadenej presilovke domáci nič nevymysleli. Hostia sa pripomenuli v 11. minúte Jankovičom, jeho tečovanú strelu však zastavila konštrukcia popradskej bránky. Na konci 16. minúty sa do úniku predral Koyš, ktorého iba za cenu faulu zastavil Piegl. Z nariadeného trestného strieľania však gól nepadol. Festival zahodených šancí pokračoval ďalej. Na konci prvej tretiny mohol počas početnej výhody zvýšiť úplne voľný Paukovček a po ňom i Bondra, pozorného brankára Žiliny však neprekonali.

Hostia nezachytili ani nástup do prostrednej časti hry. Hneď v jej úvode po rýchlej kombinácii v strednom pásme uvoľnil Svitana ideálnou prihrávkou Petrana a ten sa pomedzi Fučíkove betóny nemýlil – 3:0. Na ľade dominovalo iba jedno mužstvo a tým boli domáci. Fučík odolával popradským strelcom iba s vypätím všetkých síl. Postupne si na ňom vylámali zuby v čistých príležitostiach Salija, Abdul aj Paukovček. V 32. minúte prišiel skrat hosťujúceho Podešvu, ktorý pichol Mlynaroviča do chúlostivých miest, za čo predčasne putoval pod sprchy. Počas dlhej 5-minútovej presilovky si Popradčania vypracovali iba jedinú príležitosť, ktorú spálil Zagrapan. Štvrtý gól prišiel minútu pred odchodom do šatní na druhú prestávku. Po viacnásobnej prenechávke sa puk pri signalizovanom vylúčení Žilinčana dostal na hokejku Saliju a ten ho cez cloniacich hráčov poslal na bránku. Salijov presný zásah musel potvrdiť ešte videorozhodca.

Popradčania pokračovali v nastolenom trende aj v záverečnej dvadsaťminútovke. Najprv nevyzrel na Fučíka so svojím blafákom Petran, v 44. minúte urobil chybu v rozohrávke Kučný. „Kamzíci“ sa ocitli v nájazde 2:1, ktorý Bondra riešil strelou do šibenice žilinskej brány. Na piaty gól vo vlastnej sieti reagovali Žilinčania výmenou brankárov, Fučíka nahradil Mikoláš. Sen o čistom konte sa Vošvrdovi rozplynul v 46. minúte, keď Ťavoda nešťastne rukou tečoval do vlastnej siete puk z hokejky Dubeňa. Záver stretnutia okorenila šarvátka Macíka s Kučným. Pri hre 4:4 sa presadili hostia. Jankovičovu strelu od modrej po buly Vošvrda vyrazil iba pre seba, čo využil pohotový Jakub Ručkay a stanovil konečnú podobu skóre na 5:2.

HK Poprad – MsHK DOXXBet Žilina 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Góly: 1. Mlynarovič (Petran, Svitana), 4. Paukovček (Mlynarovič, Fabian), 21. Petran (Svitana, Zagrapan), 39. Salija (Heizer, Koyš), 44. Bondra (Svitana, Mlynarovič) – 46. Milý (Dubeň, Kučný), 60. Ručkay (Jankovič).
Rozhodovali: Lokšík – Gajan, Smrek, vylúčení: 4:5, navyše: Podešva 5+DKZ za seknutie, Macík 10 min za hrubosť – Kučný 10 min za hrubosť, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1048 diváckov.

Poprad: Vošvrda – Petran, Salija, Fabian, Česánek, Ťavoda, Karalahti – Bondra, Mlynarovič, Svitana – Abdul, Zagrapan, Koyš – Takáč, Heizer, Václav – Belluš, Paukovček, Macík – Kundrík.
Žilina: Fučík (44. min Mikoláš) – Kučný, Bagin, Jankovič, Žilin, Piegl, Dubeň, Rehák, Hrazdíra – Jenčík, Podešva, Balej – Síkela, Húževka, Ru. Huna – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Bárta, Surovka, Milý.

Roman Stantien, tréner Popradu: „My sme do zápasu vstúpili dobre. Dali sme dva rýchle góly, potom nás podržal brankár. Keď sme dali tretí gól, tak sme sa upokojili a potom sme mali ďalšie šance. S dnešným výkonom som veľmi spokojný.“

Aleš Bachánek, asistent trénera Žiliny: „My sme do zápasu vstúpili veľmi zle, dostali sme dva rýchle góly. V polovici prvej tretiny sme mali veľké šance, tie sme nevyužili. Na začiatku druhej tretiny sme dostali tretí gól pre nepozornosť a odvtedy bol zápas rozhodnutý.“