V Poprade súboj susedov v tabuľke. A ďalšia domáca prehra kamzíkov

Popradčanov po prehre v maďarskom Miškovci čakal ťažký zápas s Novými Zámkami, čo sa potvrdzovalo od úvodných minút.

Ilustračný obrázok k článku V Poprade súboj susedov v tabuľke. A ďalšia domáca prehra kamzíkov
35

Viac ako samotný hokej pútali pozornosť verdikty rozhodcov. Počas pobytu Saliju na trestnej lavici trafil jeho spoluhráč Paukovček hosťujúceho Zbořila hokejkou do tváre a dlho sa nehralo. Faul napokon rozhodcovia nepotrestali. Do prvej gólovej šance zápasu sa dostal v 8. minúte nikým nekrytým Jakúbek, ktorý ale svoje zakončenie podcenil. V ďalšom priebehu sa hra kúskovala najmä vďaka vzájomným vylúčeniam. Skóre zápasu otvoril v 19. minúte nechytateľnou strelou Šimun pri hre 4 na 4.

Na začiatku druhej tretiny boli hostia pohyblivejší a ťažili z vyhratých osobných súbojov. V 23. min výbornú prihrávku od Jakúbeka zúžitkoval na dvakrát Pospíšil. Novozámčania sa radovali aj v 26. minúte, keď v presilovke zvýšil na 3:0 tečom Bajtek. Späť do hry sa dostal Poprad v 33. minúte, keď presne zakončil Svitana.

Tretie dejstvo začali lepšie domáci, ktorí si vybojovali dve početné výhody za sebou. Okrem dvoch streleckých pokusov Zagrapana z ních ale nič nevyťažili. Hostia po štvrtý raz udreli v 49. minúte pri presilovke 4 na 3, keď dôraztný Ručkay prepasíroval puk cez padajúceho domáceho gólmana. Vzápätí mali rovnakú presilovkovú možnosť k dispozícii aj Popradčania. Domáca lavička si vzala aj oddychový čas, ale Popradčania aj tak nič nevymysleli a z tribún sa ozýval ohlušujúci piskot. Pred piatym gólom Nových Zámkov popradský brankár vychytal sólo tiesneného Juríka, no v 53. minúte už kapituloval. Pospíšil tvrdo vypálil, k odrazenému puku sa dostal Jakúbek a po blafáku zvýšil už na 1:5. Konečnú podobu skóre súboja tabuľkových susedov dal v 57. minúte Patrik Svitana, pre ktorého to bol druhý presný zásah v zápase.

HK Poprad – MHC Mikron Nové Zámky 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
Góly: 33. Svitana (MLynarovič, Brejčák), 57. Svitana (Bondra, Mlynarovič) – 19. Šimun (Kudla), 23. Pospíšil (Jakúbek, Hruška), 26. Bajtek (Pospíšil, Andersons), 49. H. Ručkay (Pospíšil, Zaťko), 53. Jakúbek (Pospíšil). Rozhodovali: Korba, Rencz – Smrek, Vincze, vylúčení: 8:9 na 2 min., presilovky 0:2, oslabenia: 0:0, 1362 divákov.

Poprad: Nechvátal – Petran, Brejčák, Salija, Erving, Karalahti, Kundrik, Brincko – Takáč, Zagrapan, Abdul – Olejník, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Heizer, Lichanec – Belluš, Paukovček, Macík

Nové Zámky: Košarišťan – Zaťko, Hain, Novák, Ordzovenský, Kudla, Andersons, Hatala, Slávik – Jurík, Zbořil, H. Ručkay – Rogoň, Šimun, Bajtek – Jakúbek, Hruška, Pospíšil – Ondrušek, Fábry, Henderson