V Poprade zápas chudobný na góly. Rozhodli až nájazdy

V súboji tímov zo stredu tabuľky sa v piatok postavili Popradčania proti súperom z Piešťan. Piešťany poškuľujúce po tretej priečke mohli mať v zápase výhodu, keď HK Poprad odohral prvý zápas bez fínskeho brankára Nikkiläho, ktorý dostal od klubu hodinovú výpoveď.

Ilustračný obrázok k článku V Poprade zápas chudobný na góly. Rozhodli až nájazdy

Poprad sa v úvode schuti zahryzol do svojho súpera, keď vyslal na bránku sériu striel, s ktorými si však Tomek poradil. Aktívny forčeking hostí však postupne otupil ostrie popradskej aktivity a k slovu sa začali dostávať aj Piešťanci. Úvodné dejstvo veľa gólového vzruchu neprinieslo. Dôsledná defenzíva eliminovala nebezpečné akcie na minimum a to málo čo prešlo pred bránku, pochytali obaja gólmani. Domáci nedokázali nič vyťažiť ani z presilovky o dvoch hráčov, ktorú hrali v závere tretiny.

Ani prostredné dejtvo divákov nenadchlo. Hre chýbalo vzrušenie a potrebné tempo, keď najmä u domácich bol badateľný úbytok síl po štvrtkovom stretnutí so slovenskou dvadsiatkou. Gólový moment prišiel v 35. minúte, keď strelou od modrej využil presilovku Filip a získal pre hostí vedenie.

Aj v tretej tretine sa Tomekovi po dlhú dobu darilo držať čisté konto a privádzať do zúfalstva popradských strelcov. Jeho čaro prelomil až Hvila v 50. minúte, keď vyrovnal v presilovke jedovatou strelou zo svojej obvyklej pozície z ľavého kruhu. Krátko na to sa domácim po druhýkrát naskytla presilovka o dvoch hráčov, ktorú však opäť nedokázali pretaviť na gól. Napriek finišujúcej snahe Popradu sa skóre do konca tretiny nezmenilo.

Rozhodnutie priniesli až samostatné nájazdy, v ktorých Saliji získal druhý bod pre hostí.

HK Poprad – ŠHK 37 Piešťany 1:2 po pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)
Góly: 50. Hvila – 35. Filip, rozhodujúci nájazd premenil Saliji. Rozhodovali: Lauff – Kalina, Smrek, vylúčení: 7:9, navyše: Haring (Piešťany) 5+DKZ za krošček, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1305 divákov

HK Poprad: Sidor – Šterbák, Suchý, Kovačevič, Kramár, Špelda, Kurali, Jáchym – Vandas, Klouda, Hvila – Tomas, Balán, Buc – Paločko, Koskinen, Jabrocký – Takáč, Gríger, Homa
ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Urban, Brňák, Drgoň, Filip, Hruška, Bučka, K. Grman, Kolník – Chylo, Melichárek, Haring – H. Ručkay, Mišura, J. Ručkay – Otčenáš, V. Nemec, S. Saliji – Lisoň, Mertel, Stupka