V predĺžení rozhodol Balán

HK AutoFinance Poprad vyhral v Košiciach po predĺžení.

HC Košice – HK AutoFinance Poprad 2:3 pp (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 17. Miklík, 58. Slimák – 14. Rapáč, 57. Vaic, 62. Balán. Rozhodovali: P. Grečko – P.Korba, Smrek, vylúčení: 7:8, navyše Škovira (Poprad) 10. minút za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, striedanie: 50. minúta Mlynarovič (Košice) zapojil sa do hry, 6414 divákov

Od začiatku stretnutia sa hral v košickej Steel aréne rýchly hokej a útoky sa striedali na obidvoch stranách. V 6. minúte bol blízko ku gólu domáci Pašek, ale v ideálnej pozícii nenamieril presne. Obidve mužstvá predovšetkým pozorne bránili a vyrážali do rýchlych kontier. Skóre duelu otvorili v 14. minúte hostia, keď sa v presilovke štyroch proti trom presadil Rapáč – 0:1. „Oceliari“ odpovedali o tri minúty neskôr, početnú výhodu o dvoch hráčov zužitkoval dorážkou z tesnej blízkosti Miklík a rozjasal domácich priaznivcov – 1:1. Do konca úvodnej dvadsaťminútovky sa stav nezmenil.

Aj v druhej tretine sa pokračovalo v nasadenom tempe a obaja súperi sa prezentovali kombinačnou hrou. V 22. minúte sa ocitol v úniku hosťujúci Balán, ale zoči-voči Hylákovi minul. V ďalšom priebehu si vytvorili optický tlak domáci hráči, no „kamzíci“ dobre vykrývali priestor pred svojim brankárom a svojho súpera nepúšťali do vyložených šancí. V 34. minúte sa počas presilovky ocitol sám pred Melicherčíkom domáci Miklík, no gólman hostí pohotovo zasiahol. Vzápätí sa dostal puk na útočnej modrej k obrancovi Tabačkovi a po jeho strele zvonila konštrukcia hosťujúcej bránky.

Popradčania si zo záveru druhej tretiny preniesli početnú výhodu o jedného hráča, no Hyláka nedokázali prekonať. Najbližšie ku gólu bol Svitana, domáci gólman však reflexívne zasiahol lapačkou. Oba tímy pozorne bránili a do šancí sa dostávali predovšetkým v presilovkách a po rýchlych brejkoch. Tri minúty pred koncom duelu naklonil misky váh na stranu hostí Vaic, ale „oceliari“ odpovedali už po pár sekundách, keď od modrej čiary napriahol Slimák a vyrovnal na 2:2. V 59. minúte mal víťazný gól na hokejke domáci Jenčík, no Melicherčík dobre zasiahol. V predĺžení rozhodol o triumfe hostí Balán.

Miroslav Ihnačák, tréner Košíc: „Zápas sme si prehrali sami. Vytvorili sme si veľa šancí, ale nepremenili ich. Súper využil z minima maximum. V predĺžení nás stála víťazstvo individuálna chyba.“

Róbert Spišák, asistent trénera Popradu: „Začali sme veľmi dobre, plnili sme taktické pokyny. V druhej tretine prevzal súper iniciatívu, no v treťom dejstve ukázalo mužstvo osobnú statočnosť. Mohli sme vyhrať už v riadnom hracom čase, ale vo vedení sme boli veľmi krátko. V predĺžení sme strhli víťazstvo na našu stranu a podľa mňa celkom zaslúžene.“