Práca

V Tatrách chýbajú pracovné sily: Zamestnávatelia chcú motivovať k práci doma, nie v zahraničí

Nedostatok pracovných síl na viacerých pozíciách bol dôvodom k zorganizovaniu burzy práce, na ktorej zamestnávatelia z Vysokých Tatier hľadajú nových zamestnancov.

Ilustračný obrázok k článku V Tatrách chýbajú pracovné sily: Zamestnávatelia chcú motivovať k práci doma, nie v zahraničí
Foto: Monika Vengrínová / Zdroj: Dnes24.sk

Zamestnávatelia vo Vysokých Tatrách v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) pozvali desiatky uchádzačov o zamestnanie na burzu práce v Hornom Smokovci. Jej cieľom je motivovať ľudí, aby sa vracali späť do regiónu a hľadali si prácu tu a nie v zahraničí. Uviedol to predseda predstavenstva Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Martin Novotný.

„Hlavným cieľom je prezentovať Vysoké Tatry nielen ako región vhodný na rekreáciu, ale aj ako región na trvalé zamestnanie a región, ktorý vie ponúknuť zaujímavé a atraktívne pracovné pozície. Momentálne tu máme približne 15 zamestnávateľov, nie všetci však mohli prísť, keďže sa blíži letná sezóna. Je to však prvýkrát, čo niečo takéto organizujeme, veríme, že v budúcnosti bude záujem zo strany zamestnávateľov väčší,“ skonštatoval Novotný.

Dodal, že podnikateľom v cestovnom ruchu vo Vysokých Tatrách najviac chýbajú ľudia na obsadenie pozícií ako kuchár, čašník, chyžná a recepčný. „Čísla nezamestnanosti sú enormne nízke, dnes už ani nehovoríme o tom, že máme nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily, máme nedostatok akejkoľvek pracovnej sily,“ zdôraznil Novotný s tým, že za posledných desať rokov stúpli mzdy v hotelierstve a gastronómii vo Vysokých Tatrách v priemere minimálne o 30 až 40 percent, na niektorých pozíciách sa dokonca zdvojnásobili. Práve toto by malo podľa neho motivovať na návrat aj Slovákov pracujúcich v zahraničí.

V regióne takmer všetci ponúkajú hlavný pracovný pomer na celý rok, nielen sezónne. „V Rakúsku, vo Švajčiarsku či vo Veľkej Británii je to väčšinou o sezónnej práci na pár mesiacov v lete alebo v zime. Okrem toho ľudia tam pracujú výrazne viac hodín mesačne, ako je to napríklad u nás. Aj preto je mzda, ktorú v zahraničí dostanú, skreslená týmito dvoma faktormi,“ vysvetlil Novotný. Pripomenul, že aj výška nehnuteľností, ktoré by si chceli Slováci v zahraničí kúpiť, je omnoho vyššia ako u nás.

Zorganizovanie burzy práce špecializovanej na cestovný ruch víta aj riaditeľka ÚPSVaR v Poprade Veronika Mlynárová. Podľa nej majú znevýhodnení uchádzači o zamestnanie takto možnosť zoznámiť sa s viacerými ponukami naraz a zároveň ich to motivuje posunúť sa ďalej. „Sme špecifický región, keďže tu máme prieniky dvoch odvetví, jednak priemysel a tiež cestovný Zruch. Momentálne je určite dopyt po pozíciách ako napr. kuchár či chyžná, v niektorých prípadoch aj máme adeptov, ale chýba im vzdelanie, kvalifikácia či pracovné skúsenosti a návyky,“ priblížila Mlynárová s tým, že na takejto burze práce sa môže začať aj ich pracovný a osobnostný rast. Dodala, že v posledných rokoch úroveň hotelierstva a gastronómie v regióne veľmi narástla, s čím súvisí aj vyťaženosť prevádzok v regióne.

V okrese Poprad dosahuje miera nezamestnanosti aktuálne málo cez päť percent a na úrade práce evidujú približne 3500 uchádzačov o zamestnanie. Aktuálne je v okresoch Poprad a Levoča 1700 voľných pracovných miest.

foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie