Peter Handzuš Rôzne

V Tatrách je víchrica

Na hrebeňoch Tatier je víchrica, do večera má zoslabnúť.

Na severe Slovenska platí pre silný vietor aj naďalej najvyššia výstraha Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ). „Na hrebeňoch Tatier je v súčasnosti víchrica, nárazy vetra dosahujú 120 až 150 kilometrov za hodinu,“ informoval hovorca ústavu Ivan Garčár.

Podľa slov meteorológov dnes dosiahne priemerná rýchlosť vetra na hrebeňoch Tatier silu víchrice až silnej víchrice, teda 75 až 100 kilometrov za hodinu, v nárazoch môže rýchlosť vetra dosiahnuť až 160 kilometrov za hodinu. „Večer a v noci vietor zoslabne na búrlivý vietor (60 až 70 km/h), v nárazoch môže dosiahnuť ešte 80 až 100 km/h. V piatok sa na horách očakáva silný až prudký vietor (40 až 60 km/h), v nárazoch okolo 70 km/h,“ priblížil Garčár.

Na ostatnom území Slovenska fúka podľa jeho slov aktuálne vietor o priemernej rýchlosti 20 až 40 kilometrov za hodinu, v nárazoch 50 až 70 km/h. „Dnes očakávame miestami nárazy až do 85 km/h. Pri snežení a silnom vetre sa môžu dnes v noci a zajtra najmä v horských oblastiach tvoriť snehové jazyky a záveje,“ upozornil.

V piatok 6. decembra meteorológovia zo SHMÚ očakávajú vietor o rýchlosti 10 až 25 km/h, na juhozápade okolo 30 km/h, v nárazoch na juhozápade 55 až 70 km/h. Teplota vzduchu sa dnes a v piatok bude pohybovať od nula do šesť stupňov Celzia. Na severe Slovenska môže byť aj celodenný mráz.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM