Väčšina hráčov Popradskej futsalovej ligy hlasovať nepôjde

Popradskí futsalisti ohľadom dnešného referenda

Marián Handzuš Futbal
Marián Handzuš Futbal

Väčšina hráčov Popradskej futsalovej ligy hlasovať nepôjde

Popradskí futsalisti ohľadom dnešného referenda

Dnešný deň, keď môžu občania Slovenskej republiky v referende rozhodnúť o rôznych otázkach, využila približne stovka mužov na zápasy v Popradskej futsalovej lige. „Minulý mesiac sme začali jesennú časť ligy, hrávame takmer každú sobotu,“ priblížil jeden z organizátorov ligy.
Na otázku, či sa po svojich výkonoch zúčastnia aj na referende, väčšina opýtaných odpovedala záporne. „Nemám záujem hlasovať, podľa mňa sú to zbytočne vyhodené peniaze,“ zhodnotil za všetkých jeden z hráčov. Niektorí zdieľajú jeho názor, iní by aj hlasovať šli, ale majú pocit, že je to zbytočné, pretože podľa nich sa na referende veľa ľudí nezúčastní.
Našli sa však aj výnimky, ktoré si svoje občianske povinnosti splnia. „Okolo druhej dohráme posledný zápas, pôjdem sa prezliecť a s manželkou pôjdeme hlasovať. Myslím, že je to dôležité a už uvidíme, či to malo zmysel, alebo nie,“ konštatoval po jednom odohranom zápase Michal z Popradu. Dvaja z opýtaných futsalistov si svoju občiansku povinnosť splnili už ráno, ešte pred zápasom. Hneď vedľa futsalového ihriska sa v Základnej škole na Jarnej ulici nachádza aj hlasovacia miestnosť. Nikto z opýtaných však nevyužil možnosť vyzdvihnúť si na Mestskom úrade v Poprade hlasovací lístok. „Tu pri základnej škole bývam, takže túto hlasovaciu miestnosť využijem, a keď dohrám, pôjdem hlasovať, ale ešte nie som rozhodnutý, ako. Čo viem určite, že chcem, aby mali poslanci zrušenú imunitu,“ zhodnotil Stano z Popradu.
Na Slovensku sa dnes začalo siedme referendum v histórii jeho samostatnosti. Občania sa v ňom môžu vyjadriť napríklad k zrušeniu koncesionárskych poplatkov či k obmedzeniu poslaneckej imunity. Okrem už spomínaných otázok budú môcť občania vyjadriť svoj názor tiež k zníženiu počtu poslancov na 100 či k stanoveniu maximálnej ceny vládnych limuzín. Piata otázka sa týka uzákonenia volieb cez internet a na základe poslednej, šiestej, by sa osoby poverené výkonom verejnej moci vyňali z práva na odpoveď, ktoré zaručuje tlačový zákon.

zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín