Martin Sýkora Hokej

Vedenie klubu chce postaviť na nohy celú organizáciu: Zmeny v kádri kamzíkov

Vedenie popradského klubu informovalo o zmenách v hráčskej kabíne. Koncept, založený predovšetkým na odchovancoch, bude pokračovať aj v budúcnosti.

Ilustračný obrázok k článku Vedenie klubu chce postaviť na nohy celú organizáciu: Zmeny v kádri kamzíkov
Zdroj: TASR

Poprad opúšťa Tibenský a Fernström

Predstavitelia HK Poprad zverejnili organizačnú štruktúru klubu a zároveň aj zmeny v A-mužstve. Popradský klub má ambíciu napredovať po všetkých stránkach a nové vedenie chce intenzívne budovať značku klubu. Novinky a viaceré zmeny sa dotkli aj A-mužstva, v ktorom pre nepresvedčivé výkony končia švédsky brankár Linus Fernström i útočník Jozef Tibenský.

Obaja prišli do tímu pred aktuálnou sezónou. „Rozlúčili sme sa s útočníkom Tibenským a momentálne pracujeme na rozviazaní zmluvy s brankárom Fernströmom. Obaja nenaplnili naše očakávania a môžu si hľadať nový klub. Na skúške je obranca Kousalík, ktorý v minulosti pôsobil v Nových Zámkoch i v Banskej Bystrici. Podpísali sme zmluvu s českým obrancom Chaloupkom a oslovili sme aj ďalších hráčov. Ide najmä o popradských odchovancov ako Paločko či Gríger, ale ich súčasné kluby ich nechcú uvoľniť spod zmlúv. Našou ambíciou je postupne sa zlepšovať mať o pár rokov tím, ktorý zaútočí na titul. Jedným z prvých krokov je stabilizácia kádra, ktorú by sme mali radi hotovú niekedy v decembri. Naším cieľom naďalej zostáva účasť v play off a zároveň i budovanie A-mužstva pre ďalšiu sezónu,“ uviedol tréner A-mužstva a zároveň športový manažér Petr Jonák.

Pardubický odchovanec príde z Litvínova

Pre Petra Chaloupku je Poprad prvým zahraničným angažmánom. Doteraz pôsobil výlučne v domácich ligách. V najvyššej českej súťaži odohral celkovo 222 zápasov, v ktorých strelil 4 góly a pridal 26 asistencií. Súčasťou A-mužstva Popradu by mal byť do konca októbra.

„Petr sa v Poprade dostane do zápasového tempa a začiatkom novembra si povieme, kam povedú jeho ďalšie kroky,“ uviedol pre hokej.cz Chaloupkov agent Martin Podlešák. Chaloupka je odchovancom pardubického hokeja, v najvyššej českej súťaži však hrával predovšetkým za Mladú Boleslav a Litvínov, s ktorým získal v sezóne 2014/2015 majstrovský titul.

Tlačová konferencia HK Poprad
6
Galéria
Zdroj: TASR

Žiadna panika, treba trpezlivosť

Podľa trénera Petra Jonáka má klub záujem o angažovanie českého útočníka Jana Semoráda, ktorý nedávno ukončil pôsobenie v Nových Zámkoch. Po prvej šestine Tipsport ligy sú hráči HK Poprad na poslednom 10. mieste. Na konte majú iba 7 bodov, čo je o dva menej než deviata Žilina. Napriek tomu však v popradskom klube nevzniká panika a vedenie rieši situáciu chladnou hlavou.

„Všetci očakávajú, že hneď budú padať hlavy. Vymeniť trénera je to najjednoduchšie riešenie, ale nemyslím si, že je správne. Práca trénera Jonáka je dobre nastavená. Chápem však aj fanúšikov, že chcú vidieť víťazstvá a keď prídu domov zo zápasov, tak sú frustrovaní, že sa nám nedarí. Na to nie sú ľudia zvyknutí. Obmenili sme celý káder a chvíľu trvá, kým sa dá mužstvo dokopy. Je to postupná práca hráčov i trénera a výsledky sa nedostavujú hneď. Keď v tíme nefungujú nejaké články, tak to riešime. Nedá sa vymeniť celé mužstvo a očakávať, že budeme hneď hore,“ uviedol riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Video: Peter Handzuš / Zdroj: YouTube.com
Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie