Utorok 23. júl 2019 Oľga  17 °C
Pavol Krupka Kultúra

Vernisáž výstavy Anny Fedákovej k životnému jubileu

V Tatranskej galérii v piatok otvorili výstavu popradskej výtvarníčky a pedagogičky Anny Fedákovej.

Výstava s názvom Otváranie dovnútra je prierezom výtvarníčkinej vyše dvadsaťročnej umeleckej tvorby. Dominujú v nej predovšetkým tri série prác – maľby, práce z vosku a papieroviny a objekty – knihy. Najčastejší je motív prenikania svetla, či jeho vyžarovania, od jemných vrstvených pastelov cez prežiarené energetické kruhy až po veľkorozmerné plátna alebo diptychy s meditatívnym účinkom.

„Moje práce sú úprimnou výpoveďou o hľadaní. Stále však hľadáme vonku a sme ovládaní aj myšlienkami iných. Ak sa však dostaneme do svojho vnútra, zastavíme sa v tichosti a poupratujeme tam – nájdeme poklad všetkých pokladov a všetko potom vidíme čistejšími očami…“ píše autorka v úvode svojho katalógu.

Kurátorom výstavy je známy historik umenia a autorkin dlhoročný spolupracovník Vladimír Beskid, s ktorým pripravila viaceré výstavy, naposledy pred dvoma rokmi v Galérii umelecov Spiša v Spišskej Novej Vsi.

Návštevníci vernisáže okrem vystavených obrazov a objektov vnímali aj umenie hudby a umeleckého slova v podaní autorkiných kolegov a priateľov. Výstava potrvá do 5. februára 2012.

[code][/code]<i­frame width=„420“ height=„315“ src=„http://w­ww.youtube.com/em­bed/RK-v9IbYvHk“ frameborder=„0“ allowfullscre­en></iframe>

FedakovaAnnaPPTG
24
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.