Martin Sýkora Samospráva

Viacerí Sviťania s rýchlejším internetom: Kto nie je online, akoby nežil

Kto nedátuje, ten nežije! V podtatranskom meste Svit pokračujú v budovaní siete rýchleho internetu, ktorý bude dostupný pre ďalšie oblasti.

Ilustračný obrázok k článku Viacerí Sviťania s rýchlejším internetom: Kto nie je online, akoby nežil
Zdroj: Mesto Svit

Svit bude rozkopaný. Matička zem prijme do svojho náručia kilometre optických káblov, ktoré budú slúžiť miestnym obyvateľom. Práce sa uskutočnia v letných mesiacoch, o čom informovala oficiálna stránka mesta.

„Prostredníctvom optických káblov bude možné v ďalších lokalitách mesta používať rýchlejší a kvalitnejší internet. Z mestskej pokladnice na to však nepôjde ani euro,“ informovala stránka mesta Svit.

Radnica finančne do projektu nevstúpi, práce spoločne financujú mobilní operátori. Táto investícia umožní optické pripojenie pre bytové domy na území nášho mesta, konkrétne na uliciach Mierová, Štúrova, Štefánikova, 9. mája, Kukučínova, Záhradná, Kpt. Nálepku, Jilemnického, Okružná a Priečna. Taktiež sa umožní optické pripojenie pre základné školy, materské školy, polyfunkčné objekty a iné objekty v záujmovom území.

Celková dĺžka navrhovanej trasy uložených optických káblov predstavuje vyše 10 kiometrov.

Vedenie mesta po rokovaniach požiadalo, aby k optickej sieti spoločnosti ORANGE Slovensko, a.s. svoju optiku uložila aj spoločnosť SLOVAK TELEKOM, a.s. Dôvodom tejto požiadavky bolo, aby v budúcnosti nedošlo k opätovným výkopovým prácam. Ukončenie prác je termínované do 31.8.

Zdroj: poprad.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM