Pavol Hrabovský Rôzne

Vianočný jarmok, adventný večer a známy revival: TOP udalosti na víkend v Poprade

Tretí adventný víkend je tu. Spolu s ním aj množstvo akcií a udalostí. Vianočný jarmok, santabus, či vianoce v múzeu. Nechajte sa inšpirovať redakčným výberom a spríjemnite si chvíle oddychu.

Ilustračný obrázok k článku Vianočný jarmok, adventný večer a známy revival: TOP udalosti na víkend v Poprade
Foto: Pavol Hrabovský

XVII. Tradičný vianočný jarmok

13. – 15. decembra od 10:00 hod., Námestie sv. Egídia

Už tento víkend sa u nás rozbieha sedemnásty ročník vianočného jarmoku. Tešiť sa môžete na množstvo predajných stánkov s pestrým sortimentom, no predovšetkým na ľudových remeselníkov a ľudovo-umeleckú tvorbu. Nechýba ani horúci punč a pravé vianočné občerstvenie, spolu s lahodnými cukrovinkami. Tešiť sa môžete aj na pestrý program, ktorý spolu s vianočnou výzdobou vytvorí jedinečnú atmosféru Vianoc.

Santabus v Poprade

13. decembra o 16:00 hod., ZOC MAX

Santov „Vianočný autobus“ sa zastavil v Poprade. Vyzdobený, čaká na tých najmenších, ktorý zažijú vianočnú atmosféru práve z tohto netradičného dopravného prostriedku. Zároveň sa stretnete so samotným Santom, ktorému budete môcť povedať o svojich snoch a popriať mu šťastnú cestu, ktorá bude opäť aj tento rok dlhá, no o to radostnejšia.

Adventný večer

13. decembra o 18:00 hod., Tatranská galéria

Večer plný hudby, poézie a hovoreného slova pri horúcom vianočnom punči – aj takto by sa dal opísať večer, ktorý na vás čaká v Tatranskej galérií. Okrem predvianočného ducha si môžete vychutnať aj zaujímavý program, kde nebudú chýbať hudobné a básnické výstupy. Na udalosti predstaví svoju novú knihu spisovateľ Dušan Mikolaj a vystúpi aj Belcanto duo z Bratislavy.

Vianoce v múzeu 2019 pre verejnosť

13. decembra od 9:00 hod., Podtatranské múzeum

Podtatranské múzeum, vás pri príležitosti XXVII tradičného jarmoku, pozýva na tvorivé dielne. Tie sa budú niesť vo vianočnej atmosfére. Príďte aj vy zhotoviť vianočné ozdoby z hliny, alebo sa ponorte do pečenia vianočných oblátok.

Nirvana Revival band

14. decembra o 20:00 hod., Rock Fabric

Grunge atmosféra a jedinečný večer v podaní revivalu jednej z najlepších kapiel histórie – Nirvana. Tešiť sa môžete na najväčšie hity, no hlavne na úžasnú šou a sondu do histórie tohto legendárneho zoskupenia.

Okolie Popradu vo filme? Prezrite si priloženú galériu o natáčaní Bollywoodského trháku v Tatrách.

Sledujte nás aj na našom FacebookuInstagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Bollywoodsky filmový štáb v Tatrách: Dočkáme sa turistov z Indie?
8
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM