Utorok 23. júl 2019 Oľga  17 °C
Pavol Krupka Iné športy

VIDEO: Deti cvičili v dobrej nálade a so smiechom

Zo športového areálu školy na Dostojevského ulici sa vo štvrtok ozývali detské hlásky a nekončiaci sa smiech. Škôlkari si tu vyskúšali svoju obratnosť a šikovnosť, prišli totiž na ďalší gymnastický deň z projektu GYM-FIT.

Športovať, to znamená hlavne hýbať sa a mať dobré pocity a náladu. To je zásada, s ktorou sa po celom Slovensku konajú podujatia s názvom GYM-FIT. Projekt Slovenskej gymnastickej federácie sa všade stretáva s pozitívnou odozvou. Aj škola na Dostojevského ulici už má so zábavným cvičením detí svoje skúsenosti, minulé dva ročníky škôlkari a mladší školáci cvičili priamo na popradskom námestí.

V novom športovom areáli sa deti zjavne cítili rovnako dobre. Všetko sa začalo rozcvičkou v rytme latino a potom sa už chlapci a dievčatá striedali na rôznych stanovištiach, kde ich čakali úlohy zamerané na šikovnosť a vytrvalosť. Najväčší smiech zaznieval spod igelitového tunela alebo akéhosi „živého pásu“, ktorý sa po ihrisku posúval síce pomaly, ale isto. Pozrite si video.

Deti mali aj trpezlivých poradcov, ktorými boli nielen pedagógovia, ale aj najstarší žiaci tunajšej základnej školy.

Viac o projekte sa dozviete z minuloročnej reportáže, [link=http://www­.poprad24.sk/new­s.php?extend.98451_Na-popradskom-namesti-cvicili-deti.129]TU.[/link]

Poprad24 Foto: Pavol Krupka, Pavol Hropko Video: Pavol Krupka [youtube=width,he­ight][/youtube]<i­frame width=„420“ height=„236“ src=„http://w­ww.youtube.com/em­bed/XTCC-qrCFjU“ frameborder=„0“ allowfullscre­en></iframe>

Gym-fit-Dostojevskeho
36
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.