Pavol Krupka Rôzne

VIDEO: Námestie voňalo Talianskom

Občianske združenie Pre mesto v spolupráci so samosprávou Popradu po prvýkrát pripravilo podujatie Viva Italia - Talianske dni. Dvojdňová akcia má okrem iného prispieť aj k oživeniu popradského historického námestia. Počas štvrtkovej návštevy sme sa

Hlavným cieľom podujatia je nadviazať obchodný a kultúrny dialóg medzi dvoma národmi aj v tejto oblasti Slovenska. V našom regióne je silne zastúpená talianska komunita, keďže tu pôsobí priemyselný gigant – výrobca bielej techniky Whirlpool. Títo ľudia už dlhodobo žijú a pracujú pod Tatrami, kde sa už udomácnili, ale zároveň si uvedomujú hodnoty a krásy svojej vlasti. Aj preto sa medzi nimi zrodila myšlienka prezentovať Taliansko a jeho regióny s jeho špecialitami a rôznymi osobitosťami.

Štvrtkové a piatkové námestie bolo preto k dispozícii rôznym vystavovateľom, ktorí svoje jednotlivé výrobky predstavili nielen v teoretickej rovine, ale aj formou ochutnávok. V jednotlivých stánkoch sa rozložili vinári, výrobcovia syrov, cukroviniek či kávy. Samozrejme, priestor dostala aj hudobná a filmová kultúra.

Poprad24/premes­to.sk Foto: Rado Dudáš Video: Pavol Krupka

VIDEO: Námestie voňalo Talianskom
1
Galéria
Viva Italia Poprad day1
29
Galéria

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie