Ľubomír Hudačko Krimi

Viktor (30) z Popradu zamestnal policajtov: Za mesiac dve vlámačky, už sedí v chládku

V priebehu mesiaca ho podľa polície zaujali dva objekty v Poprade a okolí. Viktor (30) podľa zápisnice bral všetko, čo mu prišlo pod ruku. Nepohrdol ani čokoládou.

Ilustračný obrázok k článku Viktor (30) z Popradu zamestnal policajtov: Za mesiac dve vlámačky, už sedí v chládku
Zdroj: TASR

Viktor (30) pochádzajúci z Popradu – Matejoviec bol podľa polície obvinený z prečinu krádeže a to v dvoch skutkoch, ktorých sa mal dopustiť.

„Najskôr v mesiaci apríl tohto roku vypáčil mrežu na okne jedného z reštauračných zariadení v Poprade, čím sa dostal do tohto objektu. Odcudzil finančnú hotovosť vo výške 140 eur, 14 fliaš alkoholu rôzneho druhu, 3 koláčiky, 12 čokolád a 7 keksíkov. Škoda, ktorú spôsobil majiteľovi tejto reštaurácie bola vyčíslená na sumu 270 eur,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Prešove Jana Migaľová.

O mesiac neskôr, teda v máji tohto roku, mal Viktor podľa polície navštíviť jeden zo záhradných domčekov v záhradkárskej oblasti v Poprade – časť Spišská Sobota. „Na drevenom domčeku vytrhol kovovú mrežu, rozbil sklo a vošiel dnu. Odniesol si pec na tuhé palivo, reťazovú elektrickú pílu, rádio i skladaciu udicu na ryby aj s navijakom. V tomto prípade sa škoda vyšplhala na sumu 350 eur,“ pokračovala Migaľová.

Policajtom sa podľa nej muža podozrivého z týchto trestných činov podarilo vypátrať, bol obmedzený na osobnej slobode a umiestený do cely policajného zaistenia. „Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Poprade spracoval podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby,“ dodala hovorkyňa.

foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM