Peter Handzuš Rôzne

Vlak ho rozrezal na polovicu: Dušan Valko zažil horor, napriek tomu je optimista

Dušan mal 24 rokov, keď potužený alkoholom ignoroval trúbenie vlaku v diaľke. Po tom, čo vlak zatrúbil znova, už z koľajiska vyskočiť nestihol.

Ilustračný obrázok k článku Vlak ho rozrezal na polovicu: Dušan Valko zažil horor, napriek tomu je optimista
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

V Poprade sa v rámci pravidelných stretnutí s ľuďmi, ktorí prežili ťažké životné rany, predstavil aj Dušan Valko z Oravy. 55-ročný Dušan dnes už s úsmevom berie svoj životný údel a svojím optimizmom povzbudzuje aj ostatných.

Rozrezaný čakal na lekára 45 minút

Po nehode mal byť podnapitý mladík mŕtvy. To si myslel aj lekár, ktorý prišiel k Dušanovi na železničnú trať konštatovať smrť. Dostal však skoro infarkt, keď ho človek, ktorého pokladal za mŕtveho, požiadal o pomoc.

Dušana odviezli do nemocnice, kde prišlo ďalšie prekvapenie – rýchle zotavenie. Stehy z amputovaných nôh mu vybrali po desiatich dňoch. Vtedy 24– ročný Oravčan dokázal nemožné a po dvadsiatich dňoch odišiel z nemocnice domov. Dušan Valko tvrdí, že to nebola náhoda.

Z vodiča sa stal polovodič :-)

Z 55-ročného Dušana srší optimizmus napriek všetkému, čím v živote prešiel. Chcel sa naučiť všetko zvládať sám. Keď prerábal dom, zasypali ho tehly. Ale naučil sa byť sebestačný. Nikdy sa nepovažoval za invalida. Vždy pracoval ako vedel. Postavil si aj motorový vozík, ako hovorí: „protetickú pomôcku“ a udivených policajtov často uzemní jeho obľúbeným výrokom: „Páni, ja nie som vodič, ja som polovodič“.

Ak vás životný príbeh Dušana Valka z Oravskej Poruby zaujal, môžete si pozrieť jeho 80-minútovú životnú spoveď vo videu nahranú v kostole BJB v Poprade – Veľkej.

Prežil zrážku s vlakom
6
Galéria
Prežil zrážku s vlakom
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie