Ľubomír Hudačko Správy

Vlámanie do auta i krádež v obchode: Mestskej polícii kamery pomohli zadržať 2 páchateľov

V Matejovciach a aj v Spišskej Sobote sa diali protiprávne skutky. Mestskej polícii v Poprade to však neušlo.

Ilustračný obrázok k článku Vlámanie do auta i krádež v obchode: Mestskej polícii kamery pomohli zadržať 2 páchateľov
Zdroj: Mesto Poprad

Popradskej mestskej polícii sa podarilo v priebehu pár dní zadržať dvoch páchateľov. Mestská polícia v Poprade o tom informuje na svojej webstránke.

Viac správ z Popradu:

„V nočnej dobe došlo v Spišskej Sobote k vlámaniu sa do motorového vozidla, kde páchateľ na aute rozbil okno a následne z neho ukradol mobilný telefón. Na druhý deň ho podľa kamerového záznamu spoznal príslušník Mestskej polície Poprad, ktorý bol v tom čase mimo služby,“ vysvetlili z MsP.

Policajt ho spoznal

Na miesto privolal hliadku, ktorá túto osobu zadržala a odovzdala orgánom činným v trestnom konaní. O dva dni došlo ku krádeži tovaru v potravinách na Lidickej ulici v Matejovciach. „Opäť na základe výstupu z kamerového systému pracovníci Mestskej občianskej poriadkovej služby spoznali podozrivú osobu. Následne jej bola hliadkou mestskej polície obmedzená osobná sloboda,“ doplnili strážcovia zákona.

Už to urobil

Podozrivá osoba sa podľa informácií z Mestskej polície v Poprade ku skutku priznala. „A keďže sa obdobného konania už v priebehu posledných dvanástich mesiacov dopustila, toto jej konanie je posudzované ako podozrenie zo spáchania prečinu krádeže,“ uzavreli z MsP.

ilustračné foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM