Martin Sýkora Hokej

Vlci roztrhali kamzíkov aj pod Tatrami: Podtatranci prehrali so Žilinou

Popradskí hokejisti opäť nepotešili svojich fanúšikov. Doma sa im nepodaril revanš za vysokú prehru v Žiline, práve naopak. Vlci išli z Popradu s tromi bodmi.

Ilustračný obrázok k článku Vlci roztrhali kamzíkov aj pod Tatrami: Podtatranci prehrali so Žilinou

Najslabší tím ligy privítal na svojom ľade Žilinčanov, ktorým „kamzíci“ mali čo vracať za zahanbujúcu prehru 2:9 z 8. kola. Už po 40 sekundách pohrozil Lapšanský, čo však bolo na dlhé minúty zo strany domácich všetko. Hostia si na svoj prvý gól počkali do 11. minúty počas presilovej hry. Prvú strelu „vlkov“ síce Šúrek pokryl fantastickým zákrokom, ale na pohotovú dorážku Húževku do prázdnej bránky po nezištnej prihrávke Juraja Juríka už nestačil – 0:1.

Nezáživný hokej z oboch strán pokračoval i po prvej prestávke. Popradčania smerom dopredu nevedeli nič vymyslieť a ich bezzubé útoky väčšinou končili už na modrej čiare. Zaujala až gólová šanca Hovorku z 32. minúty, ale puk mu v ideálnej palebnej pozícii nesadol na hokejku. Hovorka si však všetko vynahradil o 4 minúty neskôr, keď Popradčania zle striedali a stredom ihriska prestrelil Šúreka po samostatnom úniku na 0:2. Frustrovaní domáci začali vyvolávať šarvátky, ale 13 sekúnd pred odchodom do šatní ich po buly schladil pohotovou strelou do šibenice Matis – 0:3.

Prvú šancu na skórovanie si domáci vypracovali až v 47. minúte, po Lichancovom nahodení však puk za Tomeka neprepasíroval Štrauch. Popradčania napriek tomu ožili a výsledkom zvýšenej aktivity bolo zníženie v 49. minúte z hokejky Krotáka v presilovej hre. Ďalšie šance Lapšanského, Abramova ani Mlynaroviča sa však už gólom neskončili. V čase vrcholiaceho tlaku prepadli Popradčania na útočnej modrej a osamotený Švec pohodlne spečatil víťazstvo hostí 4:1. Domácich hokejistov následne z ľadu odprevadil piskot tribún.

HK Poprad – MsHK DOXXbet Žilina 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Góly: 49. Kroták (Zagrapan, Troliga) – 11. Húževka (J. Jurík, Hovorka), 36. Hovorka (Handlovský, P. Mikuš), 40. Matis (Húževka), 56. E. Švec (Húževka). Rozhodovali: Lokšík – Gajan, Smrek, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 951 divákov.

HK Poprad: Šúrek – Suchý, Kurali, Dinda, Fabian, Chaloupka, J. Brejčák, Pokovič, Bagin – Lapšanský, Mlynarovič, B. Rapáč – Kroták, Zagrapan, Semorád – Ježek, Troliga, Abramov – Bondra, Lichanec, Štrauch
MsHK Žilina: Tomek – P. Mikuš, Rehák, D. Brejčák, Kříž, Drábek, Macejko, Gutwald, Prokop – Handlovský, Hovorka, J. Jurík – Rogoň, Húževka, Matis – Konečný, Holovič, Švihálek – E. Švec, Ondruš, Gmitter

Petr Jonák, tréner Popradu: „Prvá tretina bola taktická z oboch strán. Dobre sa bránilo, nikto nespravil hrubú chybu. Súper dal však gól z presilovky. V druhej tretine sme spravili dve hrúbky a súper ich potrestal. Bol to podobný zápas ako vo Zvolene, keď sme súpera prestrieľali, ale nedávame góly.“
Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Prišli sme do Popradu vyhrať a získať tri body. To sa nám podarilo, za čo som veľmi rád. Zápas sme mali pod kontrolou, boli sme lepší a zaslúžene sme vyhrali. Škoda vylúčenia v tretej tretine, keď sa rozhodca pomýlil a vylúčil nášho hráča. Poprad dal gól a ožil, ale štvrtým gólom sme potvrdili naše víťazstvo.“