Vo Svite začal turnaj o Baťov pohár. Úvodné výhry Interu a Jindřichovho Hradca

Iskra Svit už tradične ladí formu pred novou basketbalovou sezónou počas turnaja, ktorý klub usporiada v domácej aréne vo Svite.

Peter Handzuš
Ilustračný obrázok k článku Vo Svite začal turnaj o Baťov pohár. Úvodné výhry Interu a Jindřichovho Hradca
Foto: Peter Handzuš

V úvodnom zápase turnaja si Inter Bratislava poradil so Spišskou Novou Vsou 92:70. Vo štvrtok večer nastúpila Iskra Svit proti BK Fio Banka Jindřichův Hradec. Sviťania súperov z Čiech poznajú, odohrali tam pred týždňom prípravný turnaj a s Hradcom prehrali 84:93.

V prvej polovici sa snažila Iskra, hrajúca ako hosťujúci tím, s Jindřichovým Hradcom držať krok a polčas skončil 50:46. V druhej polovici zápasu Svitu dochádzali sily a body naskakovali častejšie na strane Jindřichovho Hradca. „Určite sme im chceli vrátiť prehru spred týždňa, ale nepodarilo sa to. Výsledky teraz nie sú to najdôležitejšie, čo v príprave hľadáme. Turnaj trvá tri dni a za tri dni hráme tri zápasy. Nie je cieľ, aby sme niekoho zničili fyzicky. Museli sme striedať tak, aby sme vydržali tri zápasy. Súper vyhral zaslúžene, v závere mal kvalitatívnu prevahu,“ povedal po zápase domáci tréner Michal Madzin.

Tak, ako na turnaji v Jindřichovom Hradci, ani na domáci Baťov pohár nenastúpila Iskra pre zdravotné problémy v plnej zostave. Na prípravu do Čiech necestoval kapítán mužstva Lošonský, vo štvrtok na zápas nenastúpil Avramović a niektorí hráči odohrali zápas v nie najlepšom zdravotnom stave. „Dávame sa dokopy. Dôležité je, aby sme to stihli do začiatku sezóny,“ dodal tréner Iskry Svit.

Inter Bratislava – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 92:70 (51:49)
Najviac bodov: Barać 19, Baťka 12, Matović 11 – Majerčák 15, Ninkovič, Marshall po 12

Jindřichův Hradec – Iskra Svit 86:75 (50:46)
Najviac bodov: Jones 16, Zuzak 14, Lawhorn 13 – Radonjic 23, Jackson 19, Lošonský 10

Ďalší program turnaja o Baťov pohár

Piatok 22.9.2017
16:00 BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Fio Banka Jindřichův Hradec
18:30 Iskra Svit – BK Inter Bratislava

Sobota 23.9.2017
10:30 BK Inter Bratislava – BK Fio Banka Jindřichův Hradec
13:00 Iskra Svit – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame