Rôzne

Vodný bar v meste Poprad? Zaznamenal obrovský úspech!

Vodný bar v Poprade podľa slov radnice zaznamenal obrovský úspech. Prinášame vám aj zaujímavé údaje...

Ilustračný obrázok k článku Vodný bar v meste Poprad? Zaznamenal obrovský úspech!
Zdroj: TASR

Mesto Poprad v spolupráci s Podtatranskou vodárenskou prevádzkovou spoločnosťou ponúklo návštevníkom pešej zóny počas horúcich letných dní bezplatnú pitnú vodu z vodovodu na osvieženie. Stánok bol umiestnený v centre mesta v blízkosti fontány od 1.7. do 6.9. od 11.00 – 17.00 hodiny.

Zaujímavé cifry

Návštevníci si mohli vychutnať buď čistú vodu alebo ochutenú s plátkom citróna alebo mäty. Za celé spomínané obdobie sa minulo vyše 2400 litrov vody, zhruba 50 kg citrónov a 6 kg mäty.

„Nápoj sa podával iba v ekologicky bio rozložiteľných pohároch, ktoré sú šetrné k našej prírode. Aj takouto formou chcela samospráva prispieť k eliminácií používania plastových jednorazových výrobkov. Verejnosť si túto novinku veľmi pochvaľovala,“ uviedla popradská radnica.

Aj pre smädných havkáčov

Doplnila, že niektorí návštevníci vodného baru podotkli, že práve pri stánku prišli na to, že zabúdajú na doplňovanie tekutín počas horúcich dní, iní uvítali nápad, že sa nezabudlo ani na domácich miláčikov a pre smädných psíkov bola pripravená miska s čerstvou vodou.

„Pitná voda výrazne detoxikuje ľudský organizmus, pomáha zlepšovať celkový zdravotný stav človeka. Každý živý organizmus obsahuje veľké množstvo vody a vieme, že bez tejto najvzácnejšej tekutiny by neexistoval žiadny život. Nedostatok tekutín sa prejavuje bolesťou hlavy, malátnosťou a poklesom duševnej i fyzickej výkonnosti. Preto je nevyhnutné množstvo vody v ľudskom organizme pravidelne doplňovať. Vodný bar pomáhal predchádzať spomenutým situáciám. Pitná voda z vodovodu je najlepšou vodou pre ľudský organizmus a pomáha zlepšovať celkový zdravotný stav človeka,“ dodal magistrát.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Popradu a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie