Hokejisti Dukly Trenčín prehrali v dohrávke 11. kola Tipos extraligy s HK Poprad 3:6. Hetrikom sa v drese hostí blysol Marcel Haščák.

Ilustračný obrázok k článku Vojaci ukázali po korone hrubé chyby: Kamzíci po traume s gólovým apetítom, FOTO
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčianska Dukla nastúpila na prvý zápas po 24 dňoch z dôvodu pandémie koronavírusu. Očakávaný úvodný nápor rozbehnutého Popradu, ktorý zvíťazil v piatich zo šiestich ostatných stretnutí, sa nekonal. Úvodná desaťminútovka priniesla iba minimum vzruchu pred oboma bránami. Najviac zaujalo nepresné zakončenie Kettunena po dobrej práci Daňa za bránkou vo vlastnom oslabení. Podtatrancov mohli „naštartovať“ dve vylúčenia domácich hráčov po sebe, no Valent odolal.

V 12. min sa ako prví presadili domáci hokejisti. Hecl našiel pred bránkou nakorčuľovaného Valacha, ktorý nemal problém dopraviť puk do siete. V 17. minúte mal vyrovnanie na hokejke Vandas. Predral sa cez brániaceho hráča a hoci sa mu núkal na zakončenie spoluhráč, preveril betóny Valenta. O dve minúty neskôr po chybe Valenta nedokázal moment prekvapenia využiť Drgoň.

Druhá tretina

V úvode druhej tretiny sa nedohodli domáci hráči pri rozohrávke puku, ten prešiel pomedzi nohy Valenta k Haščákovi, ktorý už nemal problém do opustenej bránky vyrovnať. Kamzíkom vyrovnanie pomohlo a v nasledujúcich minútach boli aktívnejší. Tesne pred prvou reklamnou prestávkou sa do útočného pásma vrútil Bjalončík, no Valent včas zaklapol chrániče. Trenčania v polovici stretnutia prežili oslabenie, no tesne po ňom inkasovali. Nepodarilo sa im z vlastného pásma vyhodiť puk a Zagrapan ho poslal do siete.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Vyrovnanie mal v 35. minúte po závare pred Vošvrdom Švec, no brankár Popradu zachránil ramenom. O chvíľu neuspel ani Hecl, ktorý dostal dobrú prihrávku pri pravú žŕdku, no Vošvrdove betóny boli na mieste. V závere druhej tretiny mala Dukla 45-sekundovú výhodu o dvoch hráčov. Po neúspešnej strele od modrej čiary sa puk odrazil od zadného mantinelu ideálne pred Hecla, ktorý vyrovnal.

Tretia tretina

V úvode poslednej tretiny mohol Poprad ísť do vedenia znova. Haščák však nájazd na Valenta nepremenil. Čo sa nepodarilo jemu, dokázal v 44. minúte Vandas, ktorý zužitkoval prihrávku od Preisingera a poslal puk do horných poschodí bránky. Popradčania v tých minútach boli lepším tímom. Prežili oslabenia a ihneď pridali štvrtý gól. Na konci akcie bol Zagrapan, ktorý strelou do protipohybu gólmana poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Keď to už vyzeralo, že hostia dokorčuľujú k víťazstvu, ozvali sa domáci. Odrazený puk od mantinela pohotovo za Vošvrdov chrbát poslal Sojčík a Trenčín mal už len jednogólové manko.

Vyrovnať mohol Hecl, no gól padol na opačnej strane klziska. V presilovej hre vystrelil Haščák a puk na prekvapenie skončil v sieti. Dve a pol minúty pred koncom stretnutia tréner Pardavý odvolal z brány Valenta. V záverečnej minúte ešte prikrášlil skóre gólom do prázdnej bránky Haščák a skompletizoval hetrik.

Sumár

HK Dukla Trenčín – HK Poprad 3:6 (1:0, 1:2, 1:3)

Góly: 12. Valach (Chromiak, Hecl), 39. Hecl (Bokroš, Ackered), 52. Sojčík (Mesikämmen, Ackered) – 21. Haščák (Pešán), 30. Zagrapan (Livingston), 44. Vandas (Preisinger), 49. Zagrapan (Bjalončík, Handlovský), 54. Haščák (Skokan, Drgoň), 60. Haščák, Vylúčení na 2 min: 6:7, 10 min OT Švec – Preisinger za bitku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, Rozhodovali: J. Tvrdoň, Goga – M.Orolín, Junek

Trenčín: Valent – Rajnoha, Starosta, T.Bokroš, Ackered, Mesikämmen, E. Švec, Stacha – Väyrynen, Kettunen, Daňo – Chromiak, Valach, Hecl – Kukuča, Sojčík, Bezúch – Michal Hlinka, J. Švec, Krajč – Ferényi
Poprad: Vošvrda – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, D.Brejčák, Erving, Repe, Kramár, Šotek – Marcel Haščák, Skokan, Mešár – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Hajnik – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko

Hlasy trénerov

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „Prvá tretina bola veľmi rozkúskovaná, priniesla veľa prerušení hry. Šli sme do vedenia, čo bolo dobré pre našu psychiku. Prvý gól sme hosťom darovali. Celkovo sme urobili v zápase hrubé chyby a hostia ich využili. My sme si vypracovali nejaké šance, ale nedokázali sme byť dostatočne efektívni. V záverečnej tretine nám už nešli nohy. Musíme pracovať a trénovať. Čaká nás poriadne nahustený program.“

Peter Mikula, tréner Popradu: „Prvá tretina bola z oboch strán nie príliš kvalitná. Domáci sú po korone, my sme zažili traumu proti Detve. Domáci šli do vedenia. V druhej tretine sme skóre otočili a mali troška viac z hry. V tretej tretine sme vďaka efektivite dostali zápas pod kontrolu a napokon brali všetky body.“

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.