Peter Handzuš Kultúra

Volajú sa Popradčan. Popradčana majú ale iba jedného

Sú mladí, talentovaní a plní elánu. Zahrajú vám Tancuj, tancuj vykrúcaj, ale aj Lady Carneval. Reč je o Cimbalovej ľudovej hudbe Popradčan, ktorá úspešne reprezentuje náš región už takmer tretí rok a v najbližších týždňoch sa predstaví aj na podujati

,,Nehráme pre odborníkov na autentiku, ale pre obyčajných ľudí, ktorí sa chcú s nami príjemne zabaviť,“ vysvetľuje Lukáš Copuš, primáš kapely a jej jediný popradský člen. Dodáva, že práve úsmev na tvárach a zaujímavý repertoár je pre nich kľúčom k úspechu.

Každý z nich má už čo-to odohraté, pôsobili vo folklórnych súboroch Jánošík, Magura, či Letnička a hudbou žijú dodnes. Cimbalista Tomáš má za sebou veľkú životnú skúsenosť, keď sa spolu so svojím otcom Bertym (v kapele hrá na akordeón) zúčastnil šou Slovensko má talent a bol len krôčik od veľkého finále.

Už v nedeľu 19.8.2012 môžete počuť Cimbalovú ľudovú hudbu Popradčan naživo, a to na futbalovom štadióne v Ľubici od 15.30 hod. Predstavia sa vám tiež 14.9.2012 od 16.30 hod. v medzikostolí na Námestí sv. Egídia v Poprade. Viac informácií o kapele nájdete na ich webovej stránke popradcan.sk.

Poprad24 Foto: Lukáš Copuš

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie